„Wstawaj prywaciarzu, mamy podatki do zapłacenia”. Morawiecki wyśmiany przez fanów Cyberpunka

Keanu Reeves w zwiastunie gry
Keanu Reeves w zwiastunie gry "Cyberpunk 2077"/fot. YouTube/GameSpot

Mateusz Morawiecki opublikował mem z Cyberpunka 2077. Żenujący żart premiera szybko wyśmiali fani gry.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił podczepić się pod zainteresowanie grą Cyberpunk 2077. Na swoim Facebooku opublikował „mem”, na którym postać grana przez Keanu Reevesa mówi „Wstawaj samuraju, mamy budżet unijny do wydania”.

To parafraza znanych słów Johnny’ego Silverhanda ze zwiastuna gry. Morawiecki wskazał, że dzielnie „wywalczył” na szczycie UE 770 mld i pozdrowił graczy.

Abstrahując od tego, że Morawiecki opublikował swój wpis kilka dni po premierze, to jego polityczny wydźwięk nie przypadł do gustu internautom. W odpowiedzi komentarze i sieć zalały żarty z samego „kierownika” rządu PiS.

Nawet były premier Marek Belka nie oszczędził Morawieckiego. „Obawiam się, że Polska PiS ma jednak więcej bug’ów niż surowa wersja gry. Wstawaj samuraju i weź się do roboty!” – rzucił europoseł.

– Powinno być: Wstawaj samuraju, mamy nowe podatki do wprowadzenia – zaproponowano w komentarzu pod wpisem Morawieckiego. – Wstawaj samuraju, mamy Polaków do okradnięcia – dodano w innym.

– No tak, heheszkujemy sobie, a tu 502 osoby zmarły w związku z wirusem w ciągu doby, 22 676 od marca, a w listopadzie zgonów w ogóle było najwięcej od II Wojny Światowej. Wstawaj Samuraju i spadaj – rzucił kolejny internauta.

„Jesteście opóźnieni bardziej niż premiera tej gry”. „Ten kraj to fake, więc premier to mem. wszystko się zgadza” – podsumowali inni komentujący.

Niektórzy dopytywali, czy Morawiecki zapłacił CD Projekt za wykorzystanie grafiki z gry.

Źródło: InnPoland

4 KOMENTARZE

Comments are closed.