Ludobójca na czele WHO? Etiopski komunista Tedros Ghebreyesus oskarżany o zbrodnie

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP
Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem

Do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze wpłynęło oskarżenie przeciwko szefowi WHO. Tedros Adhanom Ghebreyesus miał kierować etiopskimi siłami bezpieczeństwa dokonującymi zbrodni w kraju.

Doniesienie złożył amerykański ekonomista David Steinman, który oskarża, że Ghebreyesus był jedną z trzech osób, które do roku 2015 kontrolowały etiopskie służby, które dokonywały zbrodni w kraju. Obecny szef WHO w latach 2005-2012 był ministrem zdrowia, a od 2012 do 2016 ministrem spraw zagranicznych Etiopii. Wtedy służby kontrolowane przez komunistów z Tigrajskiego Ludowego Front Wyzwolenia (TPLF), który wchodził w skład rządzącej koalicji, terroryzowały plemiona Amhara, Konso, Oromo i Somalii. Front został uznany przez Amerykanów za organizację terrorystyczną.

David Steinman, który był w ubiegłym roku kandydatem do Nagrody Nobla pisze w oskarżeniu, że Ghebreyesus „nadzorował zabijanie i torturowanie fizyczne i psychiczne” członków tych plemion, zastraszał kandydatów i członków opozycji, „doprowadzał do ich aresztowania i długotrwałego przetrzymywania”. Steinman w oskarżeniu do Trybunału pisze, iż obecny szef WHO „był kluczowym decydentem w odniesieniu do działań służb bezpieczeństwa, które obejmowały zabijanie, arbitralne przetrzymywanie i torturowanie Etiopczyków” – podaje „Times”.

Skarga do prokuratorów MTK pojawiła się po tym, jak generał Berhanu Jula, szef sztabu armii Etiopii, wezwał w zeszłym miesiącu przywódcę WHO do rezygnacji. Oskarżył go o próbę zdobycia broni dla bojówek w prowincji Tigraj, gdzie armia etiopska walczy z lokalnymi rebeliantami.

Niezależnie od tego etiopski komunista Tedros Adhanom Ghebreyesus oskarżany jest o to, że uczynił z organizacji przybudówkę chińskiego reżimu. WHO ukrywało prawdę o koronawirusie i bagatelizowało działania Chin, które pozwoliły na rozszerzenie się zarazy.

7 KOMENTARZE

  1. Jaka tu sensacja? Sprawa znana od dawna. Wzmiankowany Kunta Kinta to typowy „słup”. Pewnie, że można było Kitajcom w porozumieniu z judejami, znaleźć mądrzejszego figuranta. Chodziło o szydercze pokazanie czerni światowej, że można ukręcić dygnitarza z gnoju.

  2. Ludobójca chce po raz kolejny doprowadzić do ludobójstwa na światową skalę (patrz – śmiertelność niecovidowa).

  3. To żadna nowość, on popełnia zbrodnie będąc na czele WHO, ta organizacja i przed nim była zbrodnicza, wykasowanie z list chorób pederastie w 73′ bez żadnego merytorycznego powodu spowodowała że mnóstwo dzieci zostało skrzywdzonych!

  4. myślał, że przez współpracę z kolejnymi zbrodniczymi mocodawcami nic mu nie oskarżą go, cóż trzeba zrozumieć, że z bandytami nie wchodzi się w ŻADNE ukłądy, ku przestrodze, dla polskojęzycznych rządzących…

  5. Chciałoby się powiedzieć: „Oj bat się na was kręci!”. Ale niestety nie kręci się, bo nikt nic nie zrobi. Skończy się na paru komentarzach w Internecie i oburzeniu przy piwku. Jak dojdzie co do czego, to „świadomi od dawna” podkulą ogony, bo kredyty trzeba spłacić.

Comments are closed.