Ludzie wrócili na Majdan w Kijowie

Przepychanki na Majdanie Fot. Twitter screen

Na Majdanie Niepodległości w Kijowie we wtorek 15 grudnia doszło do starć między uczestnikami demonstracji przeciwko lockdownowi a policją. Około 40 policjantów zostało poszkodowanych.

Demonstracja indywidualnych przedsiębiorców m.in. przeciwko planowanym na styczeń zaostrzonym restrykcjom przeciwepidemicznym, które dotkną mały biznes, przerodziła się w starcia.

Demonstrujący zgromadzili się przed budynkiem Rady Najwyższej i siedzibą prezydenta, gdzie odpalili race.

Później przeszli na Majdan Niepodległości. Tam próbowali rozłożyć namioty i zrobić „powtórkę” z obalania władzy. Przeszkodziła im policja, ale w końcu namioty zostały jednak rozstawione.

Ukraińska redakcja Radia Swoboda podaje, że policja użyła wobec zgromadzonych gazu łzawiącego. Policja przekazała z kolei agencji Interfax-Ukraina, że to protestujący używali gazu.

Dodano, że podczas funkcjonariusza uderzono w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Około 40 policjantów doznało poparzeń oczu – dodała kijowska policja.

Z kolei media informują o rannym demonstrancie. W centrum zamknięto dwie stacje metra. Demonstrujący zapowiedzieli ze sceny na Majdanie Niepodległości, że nie zamierzają opuścić centrum miasta.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

  1. Dowiedzieli się z Białorusi od Aleksandra Łukaszenki i innych że pandemia jest fałszywa, lockdowny nie potrzebne, do tego marionetkowym prezydentem usa zrobili chorego na Altzhimera Joe Bidena :) :)
    Teraz czekam aż w Niemczech się zacznie

    • nie doczekasz sie. dzis byl szturm, ale na sklepy. a od jutra chlanie do 10 stycznia. bayer full. ci w dreznie za duzo socjalu dostali wiec ujadaja. na wiosne sie ich zaleje powodzia to spokornieja. a berlin sam sie spali. wystarczy nie gasic.

  2. Na poprzednim „poważnym” majdanie żydzi opłacali aktywistów, logistykę, sprzęt biwakowy, agitację w mediach. Czerń dostawała prowiant, gorzałę i fajki. Dlatego majdan zwyciężył. Dzisiaj to była jakaś desperacka samowolka. Zero szans.

Comments are closed.