Francuzi w szoku, bo katolicka rodzina wygrała program „Mam talent” [VIDEO]

Rodzina Lefebvre Foty. screen M6
REKLAMA

Katolicka rodzina Lefebvre wygrała 15 edycję programu, który nad Sekwaną ma nazwę „Francja ma Talent” i jest nadawany przez kanał M6. Rodzina podbiła serca wykonaniem utworów religijnych, ale wywołało to wściekłość internetowych trolli – „bezbożników”.

Rodzinę hejtowano nawet za to, że jest… „byt francuska”. Rodzina Lefèvre w półfinale programu „La France a un incroyable talent” wykosiła konkurencję. Pochodzą z Wersalu, są katolikami, więc w internecie uznano, że są „obrzydliwi”.

Rodzina tworzy polifoniczny chór, który wykonuje muzykę sakralną. Tworzy ją osiem osób – rodzice i szóstka dzieci. Jury nie miało wątpliwości, co do laureata, podobnie jak telewidzowie.

REKLAMA

Jednak krytycy pisali już o „burżuazyjnej rodzinie”, o tym, że to „haniebne zwycięstwo rodziny Lefèvre”, że „drobnomieszczanie”, itp.

Niektórzy doszli nawet do wniosku, że rodzina Lefèvre jest … zbyt francuska. Jeden z krytyków nazwał ich wygraną „jawnym nacjonalizmem”. Poniżej wygrana rodzina i opinie trolli. I pomysleć, że u nas na odwrót. Za wszelką cenę szuka się „talentów”, które mają nas „ubogacić”, co kończy się czasami skandalami…

REKLAMA