Gdzie dają darmowe tampony i podpaski dla kobiet?

podpaski
Fot. ilustr. Wikipedia

Osoby biedne we Francji mogą liczyć na pewne przywileje i pomoc. Zyskują np. prawo do bezpłatnej stołówki dziecka w szkole, bezpłatnej opieki zdrowotnej, zasiłków, dodatków rodzinnych, ulg w transporcie, dopłat do mieszkań i wielu innych rzeczy.

Teraz dojdzie jeszcze dostęp do darmowych tamponów dla kobiet. W okresie pandemii gratisowe podpaski i tampony stały się bowiem priorytetem działań rządu.

Minister Élisabeth Moreno zadeklarowała na Twitterze, że „zgodnie z zapowiedziami Emmanuela Macrona, razem z Olivierem Véranem (minister zdrowia), zwiększamy do 5 mln euro budżet przeznaczony przez państwo na walkę z niepewnością menstruacyjną w 2021 roku”. Dodała, że to „kwestia solidarności i sprawiedliwości społecznej”.

Francja nie jest tu pierwsza, bo w walce z „niepewnością menstruacyjną” wyprzedziła ją już np. Szkocja. Lokalny parlament jednogłośnie przegłosował tam przyjęcie ustawy, która pozwoli wszystkim kobiety w kraju, aby uzyskać dostęp do takiej ochrony higienicznej bezpłatnie.

Szkocja była pionierem. Teraz Francja. Kto następny?

Menstrueux! La Macronie lance les tampons hygiéniques subventionnés

2 KOMENTARZE

  1. Skoro kobiety mają darmowe podpaski miast zarobić na swoje utrzmanie to ja żądam darmowych maszynek do golenia bo mam mocny zarost a nie chce wyglądać jak jaskiniowiec. Kto się podpisze pod takim projektem ustawy??

Comments are closed.