REKLAMA

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że „najgorsze być może dopiero przed nami” i prorokuje III falę, która ma przypuszczalnie nadejść do Polski.

– Widmo III fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności służby zdrowia. Jeżeli widmo III fali zmaterializuje możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie wydolny, by obsłużyć wszystkich pacjentów – mówił.

Niedzielski stwierdził, że z myślą o III fali rząd przygotowuje szpitale tymczasowe.

REKLAMA

– Apeluję do każdego z państwa, do każdego Polaka o odpowiedzialność, o odpowiedzialność za siebie, za swoich bliskich. O zachowanie, które przestrzega wprowadzanych przez nas obostrzeń – dodawał.

Niedzielski powołał się na przykłady innych państw, które wprowadzają całkowity lockdown oraz kraje, które wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się.

– Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – powiedział Niedzielski. Zamknięte mają zostać galerie handlowe, stoki narciarskie, a także hotele.

W Sylwestra rząd wprowadza godzinę policyjną od 21 do 6. Adam Niedzielski wspomniał, że w tych sferach, o których nie mówił pozostają obecne obostrzenia.

REKLAMA