Prezes Pfizera odwiedził ambasadę Izraela i zapalił chanukowe świece

Szef Pfizera Albert Bourla/Fot. KEYSTONE PAP/EPA
Szef Pfizera Albert Bourla/Fot. KEYSTONE PAP/EPA

Prezes Pfizera zapalił chanukowe świece w uroczystości zorganizowanej przez ambasadę Izraela. Ambasador wygłosił na cześć naukowca laudację.

Z okazji Chanuki prezes Pfizera Albert Bourla wziął udział w wirtualnej uroczystości zorganizowanej przez ambasadę Izraela w Waszyngtonie. Ambasador Ron Dermer podkreślił, że dr Bourla jest dzieckiem osób, które przeżyły Holocaust w Grecji.

Dr Bourla stwierdził, że święto Chanuki jest opowieścią, o tym jak niemożliwe staje się możliwym. A teraz świat będzie celebrować sukces naukowców, którym udało się stworzyć szczepionkę.

Ambasador Dermer przy tej okazji wygłosił laudację na cześć doktora i jego firmy. „75 lat po tym jak naziści wymordowali miliony, dziś dr Bourla prowadzi wyścig do uratowania milionów” – powiedział ambasador cytowany przez „Times of Israel”.

Foto: Times of Israel

Dyplomata podkreślił, że to właśnie Pfizer opracowało pierwszą szczepionkę, która będzie wysłana m.in. do Izraela.

Przypomnijmy, że prezes Pfizera wywołał spore kontrowersje, gdy potwierdził, że sam jeszcze nie zaszczepił się na koronawirusa szczepionką, którą opracowała jego firma.

Doktor pytany o to przez dziennikarzy wskazał, że nie jest pracownikiem systemu ochrony zdrowia, ma 59 lat i cieszy się stosunkowo dobrym zdrowiem. Dlatego uznał, że nie jest właściwym, aby „otrzymał szczepionkę przed innymi ludźmi, którzy potrzebują jej bardziej”.

Dodał, że z wewnętrzych badań firmy Pfizer wynika, iż gdyby został zaszczepiony przed kamerami, społeczne zaufanie do szczepionki mogłoby wzrosnąć. Stwierdził jednak, że „żaden z dyrektorów i członków zarządu nie przekroczy granicy”.

Źródło: Times of Israel / Gazeta.pl

16 KOMENTARZE

  • C[u]j tam! Ważne że to naukowiec, jak usłużnie enuncjował redaktorek „GJ”. No to nie musi się szczepić! G[ł]upki zaszczepią się w nadziei iż staną się mądrzejsi.

 1. u mnie w pracy tez zaden dyrektor ani prezes nie przekracza granicy, tylko idzie do bolka na dole i wydaje mu bez swiadkow polecenie slowne pod kara zwolnienia. jak w VW gdy musieli sfalszowac dizle. niemozliwe stalo sie cialem. udanych szczepien!

  • Boze kochany. Czy nie stac cie na lepsza polszczyzne? Przejawiasz coraz bardziej oczywisty deficyt intelektualnego niedorozwoju.

 2. Ha, ha! Zręczna kolejna manipulacja, cyt „Dr Bourla stwierdził, że święto Chanuki jest opowieścią…” Tak jak i wiele innych opowieści różnych wędrownych plemion, które sobie biorą z tych opowieści to co im pasuje i wkomponują do swoich „tradycji”. Gdyby ci, co uważają się za Żydów a nimi nie są, tak bardzo szanowali swoje obyczaje i swój kraj, który niby tak chcieli mieć, to przede wszystkim byliby u siebie a nie robili zamieszanie w innych narodach!…

 3. Z odesskiego szlagieru jak to żydzi wojowali: „… nasz rabinowicz (syn rabina) ukrył się w lazarecie, powiedział że raniony w hemoroid, my broniliśmy naszego rabina, on tylko nam sprzedawał naboje…”

 4. Mistrz geszeftu. Wcisnie miliardom za miliardy coś co może być wodą z solą. A skoro zadaniem szczepionki nie jest ochrona przed zarażeniem się (nawet min. Niedzielski to przyznał) to kto udowodni że nie działa?

 5. To tylko pokazuje że nie należy się szczepić, trzymać z daleka od produktów Pfizera
  P.S. Ujawniono że prezes studia WB żyd Toby Emmrich był przeciwko powstaniu filmu Joker
  pewnie za dużo mroku, toksycznej męskości, brak propagandy LGBTQ :)

Comments are closed.