„Gazeta Wyborcza” na swoim stałym „poziomie”. Prowokacja „Wysokich obcasów”

Grafika WO Fot. ilustr. Twitter

Nowy numer dodatku „Gazety Wyborczej” „Wysokie obcasy” przynosi skandaliczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Mamy tu grafikę, gdzie Matką Boża trzyma w dłoni czarną parasolkę i ma na twarzy maseczkę z czerwoną błyskawicą.

Dobrze jeszcze, że do stajenki nie wsadzili Marty Lempart, chociaż ta do numeru trafiła. „Feministyczna” Matka Boża to kolejna prowokacja wymierzona w katolików, ale ten prasowy „organ” tubylczego lewactwa działa tak nie po raz pierwszy.

Do sprofanowanego wizerunku dołączono „życzenia” Wysokich Obcasów”: „WO życzy wszystkim kobietom wolności – w Boże Narodzenie i nie tylko”.

Autorką grafiki jest Marta Frej, „prezeska” zarządu Fundacji Kulturoholizm, „członkini” Klubu Krytyki Politycznej w… Częstochowie, feministka. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej i nagrody Onetu w 2017.

Obcasy może wysokie, ale poziom niski. Instytut Ordo Iuris – jak poinformował na Twitterze jego prezes, mec. Jerzy Kwaśniewski – przygotowuje zawiadomienie do prokuratury. Komentarze internautów w były zresztą bezwzględne:

12 KOMENTARZE

  1. Może warto przypomnieć młodym czytelnikom jak to szechter i bolek chrzcili swoje dzieci z udziałem gocłowskiego. To miało zaklepać sojusz żydów, chamów i katabasów w dziele obrabowania Polaków. Udało się znakomicie. Nie wiem tylko czy u żydka chrzest się przyjął.

    • „Zamaskowanego Mahometa”? W Islamie nie można przedstawiać wizerunku ani Proroka ani żadnej postaci ludzkiej. Czego się trzymają. W Chrześcijaństwie a zwłaszcza w katolicyżmie nieustannie przedstawia się wizerunki świętych mimo wyraźnego zakazu zawartego w Biblii. Nawet najwyższych istot!

      • Wyraźny zakaz, którego nie rozumiesz. Ewidentnie chodziło o czynienie podobizn, którym potem oddawano cześć i to było zabronione w Starym Testamencie. Przykładem jest złoty cielec.
        Przeciętny katolik nie ma najmniejszych problemów z oddawaniem czci należnej Bogu w momencie modlitwy np. przed obrazem.

Comments are closed.