Niemcy już nie chcą strzelać na Nowy Rok. Zaskakujący sondaż

Sylwestrowa zabawa - zdj. ilustracyjne / Fot. Wikipedia
Sylwestrowa zabawa - zdj. ilustracyjne / Fot. Wikipedia

Niemcy chcą wprowadzenia zakazu używania sztucznych ogni i petard w Sylwestra. Zakaz popiera aż 71 proc. osób.

Instytut badawczy YouGov przeprowadził badanie dot. strzelania z fajerwerków w Sylwestra. Badanie zleciła Niemiecka Agencja Prasowa.

Sondaż pokazał, że aż 71 proc. Niemców popiera decyzję rządu Niemiec i krajów związkowych ws. zakazu używania fajerwerków i petard.

Tylko 22 proc. nie zgadza się z nią. Natomiast 8 proc. nie ma na ten temat zdania.

Kanclerz Angela Merkel i premierzy landów porozumieli się w kwestii zakazu sprzedaży i odpalania petard i sztucznych ogni przed sylwestrem w ubiegłą niedzielę. Zakaz obowiązuje do 10 stycznia 2021.

Przeciwko rozporządzeniu rządu protestowali producenci argumentując, że w grudniu wygospodarowują 95 procent swoich rocznych zysków.

Badania YouGov przeprowadzono na grupie 2042 osób między 14 i 16 grudnia. „Wyniki zostały zweryfikowane i są reprezentatywne dla ludności niemieckiej w wieku 18 lat i więcej” wskazuje portal Deutsche Welle.

Niemniej Wyższy Sąd Administracyjny w Lueneburgu zniósł tymczasowo zakaz fajerwerków ujęty w rozporządzeniu pandemicznym Dolnej Saksonii. Sąd stwierdził, że tak powszechny zakaz używania sztucznych ogni i petard nie jest konieczny, ponieważ nie jest środkiem służącym ochronie przed infekcjami.

Źródło: Deutsche Welle

1 KOMENTARZ

  1. Krok po kroku oburzeni co chwilę blokują jakąś część gospodarki. Najpierw pranie mózgów, że to złe, potem sondaże przekręcone na korzyść oburzonych, a na końcu likwidowanie miejsc pracy i biznesów. Przeszkadzają im fajerwerki, bo straszą zwierzęta, ale nie przeszkadzają im nowi lokatorzy z Afryki, którzy organizują zamachy na tle religijnym. Bardzo chciałbym znaleźć logikę w ich działaniach, ale wygląda na to, że wniosek jest jeden: chcą wszystko zniszczyć.

Comments are closed.