Nowa mutacja koronawirusa już działa. Rekordowa liczba wykrytych zakażeń w Wielkiej Brytanii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Foto: PAP/EPA
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Foto: PAP/EPA

Najwyższą od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 35 928 – wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii – podał w niedzielę po południu brytyjski rząd. Zarejestrowano też kolejne 326 zgonów z powodu Covid-19.

Liczba nowo wykrytych zakażeń jest aż o 8876 wyższa od tej z soboty i prawie dwukrotnie wyższa od bilansu z poprzedniej niedzieli.

Dotychczas najwyższym bilansem był ten ze środy – 35 383 – ale obejmował on ok. 11 tys. zaległych przypadków z poprzednich dni z Walii.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń jest związany z nową odmianą koronawirusa w południowo-wschodniej Anglii, która rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż znana wcześniej, ale w statystykach nie jest wyszczególnione, jaką część zakażeń stanowi nowa odmiana.

Dobowy rekord zakażeń pobity został w Anglii, gdzie wykryto ich 32 155, co jest drugim przypadkiem, by przekroczony został poziom 30 tys.

Pewien spadek w porównaniu z sobotą nastąpił w Walii, ale 2334 infekcje nadal są jednym z najwyższych bilansów, natomiast statystyki ze Szkocji (934) i Irlandii Północnej (505) są zbliżone do tych z ostatnich dni.

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 2 040 147, co jest szóstym najwyższym bilansem na świecie – więcej jest ich tylko w USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

Liczba zgonów z ostatniej doby jest wprawdzie niższa o 208 od tej z soboty, ale dane dotyczące weekendów, czyli podawane w niedziele i poniedziałki są najniższe w tygodniu.

Tymczasem bieżący bilans jest aż o 180 wyższy od tego z poprzedniej niedzieli i jest on najwyższym niedzielnym bilansem od końca kwietnia.

Dotychczas z powodu Covid-19 zmarło 67 401 osób, z czego 58 807 w Anglii, 4283 – w Szkocji, 3115 – w Walii, a 1196 – w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje szóste miejsce na świecie – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami, Meksykiem i Włochami.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w sobotę a godz. 9 w niedzielę.

Kolejne kraje zawieszają połączenia z Wielką Brytanią, ale nowa mutacja koronawirusa już się roznosi po Europie

Źródło: PAP

23 KOMENTARZE

 1. Nowa mutacja, trzecia Fala, bardzo nowa Mutacja, czwarta fala, wyjątkowa nowa mutacja, piąta fala i wszystko jest do przejęcia przez pejsów, my wisimy już w chwili nadejścia czwartej fali, a Kaczyński zorientował się na końcu, że Morawiecki to Konrad Wallenrod.

  • Braun i dzieci z Konfy,które wylądowały na 4 % twierdzi,że Trumpem,Bidenem,Merkel,Macronem,Morawieckim,Netanyahu,Putinem i Xi z ukrycia dowodzi Wielki Bahomet ze specyficzną kuśką-strzykawką. Na końcu Grzesio nam powie co jest jego celem.

 2. W roku 2020 „odkryli” wirusa znanego od 50 lat. Wirusy górnych dróg oddechowych dobrze znane i opisane w latach 70 i 80tych. Odkrycie powoduje paraliż gospododarek i opieki zdrowotnej co w krajach najbiedniejszych jak Polska powoduje śmierć kiludziesięciu tysięcy nieleczeonych na różne poważnne choroby ludzi. Sprawa wymaga nowej Norymbergi, rządy mają odpowiedzieć za to gigantyczne ludobójstwo.

 3. Ale sie juz dziady asekuruja bo twierdzą że szczepionka jest dobra na wszystkie mutacje nawet te których jeszcze nie ma

 4. ciocia z berlina zadzwonila ze ten nowy wirus juz tam jest bo ona sie bardzo zle czuje. oczywiscie oglada przekaz hipnotyczny z telewizora.

 5. Dziś w Londynie ustawiły się kilkusetmetrowe kolejki do punktu testowego.
  Cel osiągnięty owce się zaszczepią.
  i nagle plandemia wygaśnie.

 6. To, oczywiście, tylko przypadek, że początek szczepień pokryje się z rozpoczęciem „narodowej kwarantanny”. Nie będzie też niczym dziwnym, jeśli 27 lub 28 grudnia dowiemy się o nowej, groźniejszej mutacji wszechwirusa. Przy czym szczepionka, w magiczny sposób, okaże się skuteczna na tą nową mutację. Do zobaczenia w punktach szczepień. Tylko nie stratujmy się wzajemnie w pogoni po swój przydział.

  • Mylisz się.
   To szczególnie groźna mutacja.
   Oprócz pierwszej szczepionki na starą wersję wirusa potrzebna będzie teraz druga szczepionka na nową wersję.
   Kolejne wersje (i szczepionki) będziemy mieli co miesiąc.

 7. Już rok mija, a starej wersji jeszcze nie wyizolowali to skąd wiedzą, że jest jakaś nowa ? I jak liczą te nowe przypadki ? Mają inne testy, którymi to zliczają ?

 8. Cóż, covid 19 to już przeszłość teraz czas na covid XP, covid Millenium, covid 7 no i covid 10. Ale będą też wersje Home i Professional w zależności od regionu także covidofile i sadomaskochiści szykujta dupska bo gejts już czeka żeby was przetrzepać szprycą najpierw da do rąsi a później od tyłu.

Comments are closed.