Winnicki: „Złapałem koronawirusa.” Poseł Konfederacji testuje na sobie terapię amantadyną i apeluje do rządzących. „W podskokach powinni się tym zająć”

Poseł Robert Winnicki. Konfederacja. Foto: PAP
Poseł Robert Winnicki. Konfederacja. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Złapałem koronawirusa – poinformował na Facebooku poseł Konfederacji Robert Winnicki. Dalej w obszernym wpisie raportował jak u niego wygląda przebieg choroby. Zaznaczył, że został poddany terapii amantadyną. Tym samym zaapelował do rządu o przyjrzenie się temu sposobowi zwalczania covid-19, bo to metoda tania i prawdopodobnie skuteczna.

„Złapałem koronawirusa. Nie mam w zwyczaju opisywać publicznie swojego życia prywatnego, ale być może komuś ta relacja w czymś pomoże, dlatego zdecydowałem się ją napisać” – zaznaczył Winnicki.

Przebieg zakażenia koronawirusem u Roberta Winnickiego:

• Pierwszego dnia późnym wieczorem pojawiło się drobne pokasływanie, na które nawet nie zwróciłem uwagi. W nocy objawy przeziębienia, od rana ciężkogrypowe. Gorączka, ból głowy, dreszcze, bóle mięśniowe, osłabienie, brak apetytu, kaszel. Próbowałem dodzwonić się do przychodni ale bezskutecznie. Asystent pojechał i zarejestrował mnie na miejscu na teleporadę… za sześć dni. W związku z tym wydałem kilkaset złotych i zamówiłem test do domu. Przyjechał miły pan w kombinezonie, pobrał wymaz, po kilkunastu godzinach wynik: pozytywny.

• Skontaktowałem się z doktorem Włodzimierzem Bodnarem. Zrobił wywiad lekarski i wypisał lek oparty na amantadynie. Codziennie w ramach kontroli zdaję panu doktorowi relację ze swojego stanu zdrowia. Lek zacząłem brać jakieś 40 godzin od wystąpienia pierwszych objawów a jakieś 30 godzin od momentu, w którym zacząłem podejrzewać, że to może być covid.

• Gorączka i ból głowy ustąpiły po pierwszej dobie, jeszcze zanim zacząłem brać leki i od tamtej pory, jak na razie, towarzyszą mi tylko osłabienie i kaszel. Gdzieś koło drugiej doby straciłem węch i smak, natomiast po pierwszych dwóch dniach wrócił apetyt. Kilkanaście godzin po otrzymaniu informacji o wyniku testu zadzwonił do mnie rządowy automat informując, że mam przestrzegać izolacji domowej.

• Od trzech dni przyjmuję lek oparty o amantadynę. Nie wiem czy choroba ustępuje ale odnoszę wrażenie, że co najmniej się nie rozwija. Objawy, które miałem w czasie pierwszej doby znam – nieraz w swoim życiu przechodziłem grypę, ale nie pamiętam takiego ich nasilenia. W porównaniu z tym moje obecne samopoczucie jest całkiem niezłe. Dziś nawet kaszel rzadszy niż wczoraj i przedwczoraj.

• O niczym nie przesądzam, po prostu dzielę się z Państwem swoimi aktualnymi obserwacjami. Dla porządku dodam, że mam 35 lat i nie stwierdzono u mnie żadnych, ciężkich, przewlekłych chorób. Mam znajomych w podobnym wieku i kondycji, którzy przechodzili covid dużo ciężej niż ja, odpukać, do tej pory.

Nie będę prowadził publicznego dziennika choroby ale zdam jeszcze sprawę z tego jak wygląda jej przebieg w moim przypadku na dalszym etapie.

Przemyślenia i pytania Winnickiego do rządzących:

1. Dlaczego rządzący, którzy od 9 miesięcy wydają setki miliardów złotych publicznych pieniędzy w związku z lockdownami, nie testują za promil tych kwot takich terapii?

2. Dlaczego Ministerstwo Zdrowia odrzuciło ponad pół roku temu wniosek prof. Konrada Rejdaka w tej sprawie?

3. Dlaczego nie było pięciu milionów złotych na badania, skoro np. pustawe izolatorium na Stadionie Narodowym kosztuje tygodniowo wielokrotnie więcej?

4. Dlaczego zamiast pomóc w tym zakresie przedstawiciele MZ i doradcy premiera dają w przestrzeni publicznej popisy buty i arogancji wobec lekarzy zgłaszających inne rozwiązania niż rządowe?

5. Dlaczego nie są brane pod uwagę w tej sprawie doniesienia zza granicy, takie jak z uniwersytetu w Cambridge?

Tajemnicą poliszynela jest, że spora grupa lekarzy w Polsce leczy koronawirusa amantadyną mimo postawy rządu. Twierdzą, że mają w tym zakresie bardzo dobre wyniki.

Rząd powinien podjąć wysiłki żeby to błyskawicznie zweryfikować.

Dlaczego? Dlatego, że standardem jest niestety tylko leczenie objawowe – zbijanie gorączki, łagodzenie bólu. A jak pacjentowi się pogorszy – wtedy szpital. O ile zdążą.

Niestety, wielu pacjentów trafia do szpitali w złym stanie i nawet jeśli udaje im się przeżyć to potem niektórzy miesiącami walczą z ciężkimi powikłaniami, które są charakterystyczne dla tego wirusa.

Jeśli jest szansa, żeby za pomocą znanych od dekad, tanich i dostępnych leków aktywnie zwalczać covid to – mówiąc kolokwialnie – psim obowiązkiem rządzących jest w podskokach się tym zająć i rzecz sprawdzić!

A jak sprawa wygląda w praktyce? To już możecie obejrzeć np. w programie red. Pospieszalskiego z ubiegłego tygodnia. Tyle na razie ode mnie.

71 KOMENTARZE

 1. Korwiniści jak zwykle chałturzą. Ten zbiór młodych pasożytów „od żłobka do nagrobka w partii” wzorem fiśniętego dziadygi – chce być kontrowersyjny. Nie mają pomysłu na nic, za to puszczają głośno bąki i to według nich jest polityka, że ciągle trzeba mówić :Nie! Przecież JKM teraz twierdzi, że u nas największa jest śmiertelność – a twierdził, że jest najmniejsza. Łgarz.

  • Kaszubski stolec/Jarun,
   co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
   Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto.
   Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

 2. @Juran Śmiertelność była niższa bo nie było ustawy bezkarność+ po wprowadzeniu ustawy bezkarność+ mordy lecą tasmowo

   • Kaszubski stolec/Jarun,
    co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
    Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto.
    Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

 3. Nie potrzeba amantadyny na receptę – szukaj chininy w róznych postaciach (tonik indiański, chlorochinalin bez recepty)+cynk, MMS, srebro koloidalne, przepłukuj gardło alkohoolowymi nalewkami (lukrecja, wrotycz). Sam miałem problemy gardłowe z tym wirusem i aktualnie prawie niezauważalne

 4. Bo śmiertelność wcześniej nie odbiegała od średniej z poprzednich lat, co można sobie sprawdzić samemu. Niestety od października ilość zgonów zaczęła zauważalnie przekraczać tę średnią i to nie z powodu zmarłych na Covid, a na inne choroby. Każdy kto choruje lub miał pecha zachorować na cokolwiek doskonale wie, jak od wiosny wygląda działanie ośrodków zdrowia i szpitali – brak diagnostyki, leczenia, zabiegów, przerwane terapie, a lekarze bawią się w Kaszpirowskich „lecząc” przez telefon.

 5. Co ty powiesz Winnicki! złapałeś wirusa? a gdzie go złapałeś???
  Istnieje 10 do potęgi 31 wirusów w powietrzu
  Jesteśmy nimi otoczeni, dosłownie nimi oddychamy, pochłaniamy je przez skórę, uszy, oczy, przez cały nasz organizm. Nasuwa się tylko jedno pytanie: Kto i czym wykrył korona wirusa SARS-COV2 wśród takiej ilości wirusów, które nas otaczają codziennie. ??? Proszę przedstawić dokumenty medyczne (dowody), które stwierdzają takie zdarzenie.

Comments are closed.