Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii

lek na koronawirusa/Na całym świecie trwają zaawansowane poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay
Na całym świecie trwają poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay

Najwyższą od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 36 804 – wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii – poinformował we wtorek po południu brytyjski rząd. Zarejestrowano też kolejnych 691 zgonów z powodu Covid-19.

Liczba nowych zakażeń jest wyższa od bilansu podanego w poniedziałek o 2440, natomiast od dotychczasowego rekordu, z minionej niedzieli, o 876. Ponownie najwyższą od początku epidemii liczbę wykrytych zakażeń stwierdzono w Anglii – 32 288, niewielki wzrost wobec poniedziałku w Walii – 2761, a niewielkie spadki w Szkocji – 1316 i Irlandii Północnej – 439.

W bilansach nie jest sprecyzowane, jaką część z tych zakażeń stanowi nowa odmiana wirusa, która jak wskazują władze, jest przyczyną dużych wzrostów liczby zakażeń mających miejsce w ostatnich dniach w Anglii.

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 2 110 314, co jest szóstym najwyższym bilansem na świecie – więcej jest tylko w USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

Liczba zgonów jest ponad trzykrotnie wyższa niż w bilansie z poniedziałku, ale wynika to z faktu, że statystyki dotyczące weekendu, czyli podawane w niedziele i poniedziałki, są najniższe w tygodniu, z kolei nieuwzględnione zgony są uzupełniane we wtorki i w środy, stąd te ostatnie są zwykle najwyższe. Obecny bilans jest jednak aż o 185 wyższy od tego sprzed tygodnia. Jest on zarazem drugim najwyższym w czasie drugiej fali epidemii.

Dotychczas z powodu Covid-19 zmarło 68 307 osób, w tym 59 613 w Anglii, 4326 – w Szkocji, 3149 – w Walii, a 1219 – w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje szóste miejsce na świecie – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami, Meksykiem i Włochami.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 423,6 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, a od początku epidemii – już prawie 48,5 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 682,9 tys. testów na dobę.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w niedzielę a godz. 17 w poniedziałek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w poniedziałek a godz. 9 we wtorek.

Według danych z poniedziałku, które obejmują tylko Anglię i Szkocję, w szpitalach przebywało 18 787 chorych na Covid-19, co stanowi wzrost aż o 1093 w stosunku do niedzieli.

PAP

5 KOMENTARZE

  1. zaraz nawet ja uwierze ze to prawda, ile mozna sie opierac? tylko gdzie te trupy??? na osiedlu mam 150 domow, nikt nie umarl. we wsi jest 13 tys. mieszkancow, nikt nie umarl. ale nie mam sily sie opierac wiadomosciom.

    • To wszystko jest w porządku. Umarło na to i powikłania 25tys Polaków. Licząc że jest tu 38mln mieszkańcow, to oznacza że umarł jeden na 1500. Nawet jeżeli w Twojej wsi mieszka 13k, to oznacza statystycznie że umarło na to 10 osób i po prostu nie zauważyłeś bo normalnie i tak umiera wiecej

  2. Bardzo prosto kto pozytywny ten na płatną kwarantanne coś jak u nas chorobowe i ludzie się sami zgłaszają bo wolne od pracy proste

Comments are closed.