Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce na COVID-19 będzie pielęgniarka

Protest pielęgniarek.
Protest pielęgniarek. (Zdj. PAP/Piotr Nowak)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce na COVID-19 będzie pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. Drugą osobą mężczyzna, lekarz tego szpitala – powiedziała Iwona Sołtys, rzecznik CSK MSWiA.

„Do zaszczepienia wytypowano już dwie osoby. Będą to kobieta i mężczyzna, pracownicy naszego szpitala” – powiedziała w środę PAP Iwona Sołtys. Szczepień dokonają lekarze.

Rzecznik dodała, że szczepienia tego dnia – 27 grudnia – przyjmie także ponad 300 osób. „Te osoby będą szczepione w gabinetach zabiegowych na oddziałach, gdzie pracują” – uściśliła.

O tym, że pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce będzie pracownik szpitala MSWiA w Warszawie, mówił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że będzie to wydarzenie medialne.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał we wtorek, że 26 grudnia, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, szczepionki przeciwko COVID-19 dotrą do Polski, a pierwsze szczepienia odbędą się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Najpierw zaszczepione zostaną osoby z „grupy zero”, czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk wskazał, że szczepionki, które przyjadą z Belgii, 27 grudnia rano trafią do 72 tzw. szpitali węzłowych w Polsce. W nich będą szczepione osoby z „grupy zero”.

„Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek, co pozwoli nam zaszczepić do końca stycznia około 750 tys. pacjentów” – zapewniał Dworczyk.

(PAP)

18 KOMENTARZE

  1. I natychmiast ordery bialego orla im zawiescie. Takie gooiwniane wiadomosci przekazuja,jakby to byla nagroda i przejscie do nastepnej rundy w jakiejs grze.

  2. Podadzą im na wizji sól fizjologiczną albo glukozę i motłoch będzie biła brawo a potem wypinał pośladki jak zawsze.

  3. Za głupotę i parcie na szkło, nie życzę wam powodzenia. Obyście cierpieli, wtedy miliony Polaków może uda się ocalić.

  4. He, he. Jak rzeczywiście im zaaplikują ten wynalazek to są kandydaci do przyszłorocznej nagrody Darwina. Na pierwszy ogień powinni iść ci co tak ten syf stręczą. Chociaż nie … ci zasługują na fenol … wiadomo gdzie.

  5. Dają wolną wolę wyboru. Nikt wam nie każe sie szczepić. Jeżeli ktos chce to jego zdrowie i nic Wam do tego. A Kto miał racje okaze sie w ciagu roku.

  6. Pierwsza Polka…. To wydarzenie na miarę lądowania na Księżycu, pokolenia będą to wydarzenia świętować, powstaną pieśni i poematy, filmy i obrazy. Minister Sasin utopi/ dobrze wyda/ 70 mld złotych na upamiętnienie tego wydarzenia.

  7. Pewnie brzydka i po przejściach . Gratuluję głupoty. A jako dżentelmen panie puszczam przodem zawsze i wszędzie. Jest ich w Polsce trochę więcej niż połowa, więc mam okazję przyjrzeć się jakie będą skutki.

Comments are closed.