Połowa ratowników medycznych nie chce się szczepić? Tłumaczą dlaczego

Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne.
Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Ok. 50 proc. ratowników medycznych nie chce się szczepić na koronawirusa. Ireneusz Szafraniec, Rzecznik Polskiej Rady Ratowników Medycznych, tłumaczy dlaczego tak jest.

– Informacja nie jest zbyt precyzyjna, ale wiem, że około 50 proc. wyraziło wolę pisemnie, że chce się zaszczepić. Drugie 50 proc. jest jeszcze niezdecydowanych. Trudno to ocenić, w miejscu, gdzie pracuję, większość zadeklarowała chęć, ale są miejsca, gdzie jest 50 proc. – mówił Ireneusz Szafraniec w programie „Newsroom” „Wirtualnej Polski”.

Informacja ta może być zaskakująca zważając na to, że w mediach osoby z środowiska medycznego przedstawia się jako wielkich entuzjastów szczepień.

Rzecznik Polskiej Rady Ratowników Medycznych wyjaśnia dlaczego ratownicy nie ustawiają się w długich kolejkach po szczepionkę.

– Ratownicy mają jakieś pytania, wątpliwości. Część przeszła zakażenie i ma przeciwciała. Część obawia się, co się stanie, gdy zostaną zaszczepieni w czasie bezobjawowej choroby… To są pytania, na które oczekują odpowiedzi. A jeszcze inna część czeka, aż zaszczepi się ta pierwsza linia – zauważył Szafraniec.

Rzecznik stwierdził też, że, że platforma informacyjna Ministerstwa Zdrowia „nie działa tak, jakby sobie życzyli”.

Źródło: Wirtualna Polska

19 KOMENTARZE

 1. MailOnline poinformował 8 grudnia, że ​​czterech ochotników biorących udział w badaniach firmy Pfizer w USA rozwinęło porażenie Bella , rodzaj paraliżu twarzy, po podaniu szczepionki BNT162b2.

   • plus kilka ktore szczepionkami nie sa – tezec, gruzlica, odra. a polio nadal szczepia? bo nie trzeba od 2002 roku. ale moze nie wiedza.

  • 1. Jest to czasowy paraliż twarzy, a szczepionek podano już ok. 2 mln
   2. Od „w miejscu, gdzie pracuję, większość zadeklarowała chęć, ale są miejsca, gdzie jest 50 proc.” to GENIALNY SONDAŻ JEDNOOSOBOWY…
   Gratuluję!

 2. Wszyscy powinni złożyć wymówienia z pracy. Jakby kurdupel został pielęgniarka a kot kierowca karetki, ten groteskowy minister zacząłby mówić głosem o 2 tony wyższym

 3. Widać że większość jak może spycha możliwość tzw zaszczepienia na Sars Cov2 (choć to nie żadna szczepionka a niezbadany lek biologiczny) na inne osoby. Propaganda TVPiS i reszty barbarzyńców w piach. Nawet dyrektor Pfizera ‚łaskawie odstąpił’ swoją dawkę, jak to stwierdził, bardziej potrzebującym. Hahahaha.

 4. jak mnie zaplacom z 500 zl,to od razu dwie szczepy chce
  poza tym pozdrawiam zond,: beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 5. Wirus od ponad pół roku jest wszędzie.
  W tych eksperymentalnych szczepionkach nawet nie ma wirusa – ale mRNA (informacyjny RNA lub mRNA to kwas rybonukleinowy, który przenosi kod genetyczny DNA).
  Rządy zamykają ludzi, aby rzekomo spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, ale na siłę chcą wydać miliardy, aby nagle wszyscy zachorowali po eksperymentalnej szczepionce!!

 6. Ratownicy mają JAKIEŚ pytania. No tak, bo jakby mieli konkretne, to wszystko byłoby w porządku, a jak mają jakieś..

 7. Teraz to jako pierwsi wszyscy powinni się szczepić. Przez cały czas grali w tym teatrze oszukując jaka to niby pandemia. teraz się wycofują. Za późno moi drodzy trzeba było wcześniej powiedzieć że to jest rządowa ściema. Wcale mi was nie żal

Comments are closed.