Ponad 3 tys. osób w USA ma ciężkie powikłania po szczepionce na Covid-19

Już kilkaset osób w Hiszpanii zaraziło się koronawirusem po przyjęciu szczepionki. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
Już kilkaset osób w Hiszpanii zaraziło się koronawirusem po przyjęciu szczepionki. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay

Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a osoby, które doznały powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.

To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

Mowa tu uszczerbku na zdrowiu na tyle poważnym, że:

– nie są w stanie normalnie funkcjonować
– nie są w stanie nadal pracować

„Zwróćcie proszę uwagę że w oficjalnej tabeli/statystyce nie została wyodrębniona lista zgonów…” – podaje strona FB „Covid 19 bitwa o wolność”.

Mimo, iż informacja ta została szybko podłapana przez strony tzw. „antyszczepionkowców”, to nie ma ona nic wspólnego z teoriami spiskowymi etc.

To po prostu dane, które oficjalnie podaje amerykański rząd. Brak wyodrębnienia zgonów może zaś wynikać po prostu z tego, że ich nie ma.

Szczepionka jest dostępna w stanach dopiero kilka dni, natomiast w sumie zaszczepiono ponad 112 tysięcy osób.

Z danymi można zapoznać się TUTAJ.

27 KOMENTARZE

 1. Zalosniejszej propagandy to juz chyba nie moznauprawiac, skasowaliscie tylko link do badan, by nie mozna bylo sprawdzic co napisano naprawde.
  A tam stoi, ze 3150 osob (czyli 2.7% zaszczepionych) mialo objawy, ktoy uniemozliwialy codzienne zajecia lub prace. Te objawy to na przyklad wysoka goraczka, ktora ogolnie moze sie pojawic niekiedy do 3 dni. I o tym bylo wiadomo.
  A link do badan to shorturl.at/lqrKU

 2. Hmm. Nie znalazłem tej listy choć szukałem długo. Z cytowanego w artykule serwisu dowiedziałem sie natomiast, ze w Stanach rozdysponowano już ponad 6 mln szczepionek. 3.150/6.000.000=0,0005 czyli jakieś pół promila zaszczepionych ma te działania niepożądane? To chyba oznacza świetny wynik i wysoce bezpieczna szczepionkę. Wliczone są przecież reakcje po prostu alergiczne. Lek, który nie szkodzi nigdy i nikomu, nie istnieje. Aha dane dotyczą obu dystrybuowanych obecnie w US szczepionek łącznie.

  • Tu masz ten link:

   shorturl.at/lqrKU

   W poprzedniej wersji artykulu jeszcze link podali. Ale jak ich w kometarzach ludzie zjechali ze klamia i manipuluja, to zrobili druga wersje artykulu, identyczna, tyle ze juz bez linku.

  • Link, który podajesz jest oznaczony jako strona niebezpieczna, więc możesz pisać co chcesz, licząc że nikt nie sprawdzi. U tych 2,7% osób stwierdzono: „unable to perform normal daily activities, unable to work, required care from doctor or health care professional”. Wygląda trochę gorzej niż w Twojej optymistycznej wersji, nieprawdaż? A to jedynie reakcja krótkookresowa po pierwszej dawce w ujawnionych przypadkach.

   • I nie – nie jest to mniej optymistyczne. Wysoka goraczka, jako jeden z takich objawow jest wlasnie czyms co uniemozliwia normalne dzienne zajecia i prace lub moze wymagac konsultacji lekarskiej lub pielegniarskiej. Dorabiasz paranoidalne historie do prostych spraw. I tak wyglada prawda.

    • A możesz pokazać, w którym miejscu jest napisane, że dolegliwości ograniczają się do wysokiej gorączki? Oczywiście w tamtym tekście, a nie w swojej głowie. I, przede wszystkim, jakie są szanse, że po drugiej dawce nie będzie jeszcze gorzej. Również dłuższym okresie.
     PS Link dalej nie działa :)

     • A mozesz napisac gdzie ja napisalem ze ograniczaja sie tylko do goraczki? Oczywiście w tamtym tekście, a nie w swojej głowie.

     • Założyłem, że rozumiesz co wynika z tego co napisałeś. Jeżeli zdanie „Te objawy to na przyklad wysoka goraczka” ma dowodzić, że wszystko jest w porządku, to wynika z niego, że gorączka to najgorsze co może się przytrafić.

     • Nie. Goraczka to jest jeden z przykladow objawow, ktore uniemozliwiaja prace / funkcjonowanie.Dlatego tytulowe, krzykliwe haslo „Ponad 3 tys. osób w USA ma ciężkie powikłania po szczepionce na Covid-19” jest mocno przehisteryzowane. Bo z tego tytulu wynika ni mniej, ni wiecej, ze te goraczki (co do tego jestem pewien ze wystepuja), sa wliczone w te „ciezkie powiklania” NCzasu. Zalozylem ze to rozumiesz.

     • Co za przekonujący argument: „jestem pewien”. Może i gorączka występuje ale w tamtym tekście nie ma śladu informacji, że jest to jedyne powikłanie. Kiedy już dowiesz się jaki procent z tych „ponad 3 tys.” miał jedynie gorączkę, to daj znać. Zresztą nawet sama wysoka gorączka powinna zaniepokoić, zwłaszcza że nie wiadomo kiedy ustąpi.

     • Goraczki to jeden z najczestszych objawow poszczepiennych, bo to naturalny efekt mechanizmu obronnego organizmu. Stad jestem pewien, ze jak wystepuja jakies niepozadane objawy, to na pewno goraczka jest jednym z nich. Jak juz cokolwiek dowiesz sie o szczepieniach i szczepionkach, to daj znac.

    • Kiedy już zaczniesz rozumieć więcej niż pojedyncze słowa i nauczysz się odpowiadać na temat, to daj znać. Na razie żegnam.

     • Tez sie pozegnam. Jak juz zabraklo argumentow, siegasz po ogolniki, znizajac sie do obrazania intelektu adwersarza. Najwyrazniej merytoryczna dyskusja przerosla cie. Dla mnie wiec szkoda czasu. Spokojnych Swiat.

     • Tam NIE są raportowane POWIKŁANIA, tym bardziej NIE CIĘŻKIE, tylko zdarzenia medyczne. Zdarzenia medyczne raportuje się wszystkie, m.in. gorączkę, reakcje alergiczne, a nawet złamanie nogi w drodze do domu czy ból zęba.
      Ile wy badań/raportów klinicznych czytaliście, specjaliści od siedmiu boleści?

  • A co sie stanie, jak po tej genetycznej szczepionce za kilka lat nasz organizm będzie produkować w nadmiarze jakieś przeciwciała które spowodują że będziemy powoli umierać jeżeli nie dostaniemy leków? Czy będą one za darmo?

   • W szczepionce jest mała część koronawirusa. Jeśli ona miałaby spowodować coś takiego (co jest nieprawdopodobne), to wirus tym bardziej. A patrząc na jego zaraźliwość, unikniesz go tylko, jeśli na resztę życia zabarykadujesz się w domu.

  • Panie Lubicz, tam jest jak byk napisane, że do 18.12.2020 zaszczepiono pierwszą dawką 112807 osób z czego 3150 miała „Health Impact Events – nable to perform normal daily activities, unable to work, required care from doctor or health care professional „, a to jest ~2,8%, co już nie wygląda tak różowo ! Co będzie po drugiej dawce, a co po jakimś czasie ? Tego nie wie nikt, no nikt z nas !

 3. Dlatego ten babol z krzywymi nogami van der Leyen , czy jak jej tam upierała sie ,żeby szczepienia w EU rozpoczęły się równocześnie. . Już wiemy dlaczego.

 4. A zdarzenia niepożądane opisano w ChPL na podstawie badań klinicznych. Są to głównie: reakcje alerg., dreszcze, bóle głowy, stawów i gorączka. Jak najbardziej mogą wystąpić u kilku procent osób.

 5. Niezależnie ile razy opublikujecie ten artykuł to absolutnie fake news.

  To łagodne reakcje. Nie ma mowy o ciężkich przypadkach, skutki uboczne mają słabe lub umiarkowane natężenie, to kłamstwa.

Comments are closed.