Prezydent Duda: stan wyjątkowy, aborcja, brutalność policji i szczepionki

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Andrzej Dua. (Fot. YouTube/Prezydent.pl)

Gościem w programie „Gość Wydarzeń” na Polsat News prezydent Andrzej Duda. Polityk wypowiedział się na najważniejsze bieżące tematy.

– Święta będą inne niż dotychczas. Nigdy chyba jeszcze nie mieliśmy takich świąt. Mamy ograniczenia w liczbie osób, które mogą się spotkać i zasiąść do wigilijnego stołu. W naszej rodzinie to nie będzie taka Wigilia jak zawsze, nas te obostrzenia też dotykają. Mam stosunkowo dużą rodzinę, mówię tu o rodzicach, siostrach z mężami, z dziećmi. Nie możemy być wszyscy razem. Spędzimy Wigilię tylko z moimi rodzicami – przyznał prezydent Andrzej Duda, dodając, że wraz z żoną odwiedzi jej rodziców, by złożyć życzenia i wręczyć prezenty.

Godzina policyjna: „Pewnie nie jedna osoba wyjdzie z domu”

Andrzej Duda wypowiedział się na temat protestów, które zaplanowano na sylwestra.

– Apeluję tylko o to, żeby przestrzegać reguł ochrony przed koronawirusem, bo to jest bardzo istotne – a więc maski i inne środki ochronne, zachowanie tzw. dystansu społecznego.

Przyznał jednocześnie, że nie wie, czy akurat Nowy Rok i sylwester to dobry czas protestowanie.

– Jeżeli ktoś chce protestować to może protestować, natomiast chciałbym, żeby to jednak był czas radości i takiej nadziei. Przede wszystkim nadziei, że następny 2021 rok to będzie rok lepszy niż 2020 – dodał.

– Pewnie niejedna osoba wyjdzie w nocy w sylwestra – przyznał prezydent.

Szczepionka: „Nie lubię, gdy ktoś operuje igłą w okolicy moich ramion”

– Cały czas wspierałem akcję poszukiwania dla Polaków remedium na koronawirusa – nie wiedzieliśmy, czy to będzie lek czy szczepionka. W czasie mojej wizyty w USA rozmawiałem o tym z prezydentem Trumpem. Wydaje się, że szczepionka jest jedyną szansą na pokonanie pandemii – przekonywał prezydent.

Duda przyznał, że „nie lubi, gdy ktoś operuje igłą w okolicy jego ramion”. – Są takie sytuacje, gdy czy ktoś jest entuzjastą szczepień czy nie jest, powinien takiej akcji (szczepień – red.) się poddać – stwierdził.

– Jestem gotów się zaszczepić i wezmę udział w Narodowym Programie Szczepień. Jest tylko kwestia, w jakiej kolejności będą szczepieni ozdrowieńcy (prezydent przeszedł koronawirusa – red.). Jeśli tylko będzie taka możliwość, bez odbierania szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście się zaszczepię, uważam, że tego wymaga w tej sytuacji zdrowy rozsądek – zadeklarował.

Stan wyjątkowy: „Wszyscy jesteśmy w takim stanie”

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że „nigdy nie było do niego zgłoszonej propozycji” wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego.

– Stan społeczny jest zły, ludzie są zdenerwowani, zmęczeni – wszyscy jesteśmy w takim stanie – przyznał prezydent. Jak mówił, pandemia wymusiła szereg zmian – m.in. pracę i naukę z domu.

Aborcja: „Wyrok TK trzeba opublikować”

– Wyrok powinien zostać opublikowany, tak jak każde orzeczenie TK – ocenił prezydent.

– Natomiast rzecz cała polega na tym, że jest w tej chwili duże napięcie społeczne i trzeba uczynić wszystko, żeby je w jak największym stopniu zniwelować – powiedział.

Prezydenta zapytano również, czy ws. aborcji powinno zostać przeprowadzone w Polsce referendum.

– Nie mam też przekonania, że w tej sprawie powinno być przeprowadzone referendum. To sprawy życia i śmierci. Nieważne, co kto mówi, co kto myśli. Aborcja oznacza zabicie dziecka – powiedział Andrzej Duda.

Brutalność policji: „W innych krajach jest gorzej”

Zapytany o protesty prezydent ocenił, że w Polsce – w porównaniu do tych w innych krajach – przebiegały one w sposób pokojowy, a „policja w naszym kraju zachowuje się wzorcowo”.

– Policjanci czynią wszystko, żeby nie doszło do zamieszek, ale muszą reagować na róże czyny o charakterze chuligańskim i reagują – podsumował.

Źródło: Polsat News

27 KOMENTARZE

 1. Sowieckopodobna bandycka swołocz. Jeszcze trochę dziwi, że jest to tolerowane przez upadlanych i niszczonych ludzi.

 2. Nie ma kogo słuchać…żałosnego Adriana zmieniającego zdanie, gdy wujek Jarek zadzwoni. Żałosny chłopiec. Widzę, że Skalski z alaLuna nie wytrzymał wolności wypowiedzi i zrobił zakaz komentarzy w swym szmatławcu. Typowe zachowanie dla tej łachmyty, pozbawionej jakkolwiek pojętej przyzwoitości.

 3. Święta będą podobne jak dotychczas. Nie mam zamiaru zmieniać przyzwyczajeń i tradycji tyko dlatego, że kilku degeneratów przyjęło łapówki od koncernów farmaceutycznych.

 4. „Cały czas wspierałem akcję poszukiwania dla Polaków remedium na koronawirusa – nie wiedzieliśmy, czy to będzie lek czy szczepionka. ”
  Kłamca.
  Doktor Bodnar już w marcu wysyłał im wszystkim pisma informujące o skuteczsności amantadyny i co? Zakazali stosowania.

  • Od dwóch dni znowu można amantadynę przepisywać na COVID.
   Niedzielski prawdopodobnie się wystraszył bo zrozumiał, że kot uciekł z worka.
   Pomogła też postawa wiceministra sprawiedliwości który publicznie stwierdził że jemu pomogła a „prawo nie jest celem samym w sobie”.

 5. Zaczynam żałować, że odpuściłem drugą turę wyborów… Z prezydentem Szambowskim może nie byłoby lepiej, ale komuna+ miałaby trochę bardziej związane ręce

 6. Prędzej PiS zliberalizuje aborcję do spółki z towarzyszami: Nowacką, Zandbergiem, Czarzastym i całą resztą „awangardy postępu”. Duda obiecuje i nic z tego nie wynika (podobnie jak cały PiS).

 7. Kaczyński ze swoją bandą (i tym draniem na zdjęciu) ma na sumieniu życie dziesiątków tysięcy Polaków.
  Niedługo będą to setki tysięcy, zakorkowali służbę zdrowia i ludzie umierają nie na covid, tylko na wszystko inne. Dlaczego tak zrobili, bo są marionetkami. Jest grupa „ludzi”, którym zachciało się władzy nad światem i wymordowanie większości ludzkości. To im służą te nasze marionetki, zdrajcy i sprzedawczyki.
  Polaku zacznij myśleć samodzielnie.

  • Mi -oddaj pieniądze złodzieju, które wy pseudo-prawicowcy (korwiniści!), a w rzeczywistości socjalistyczne złodzieje-pasożyty od żłobka do nagrobka w partii, ukradliście z partyjnej kasy. 🤔🧐😠

   • Kaszubski stolec/Jarun,
    co byś nie zrobił i co byś nie napisał to i tak cię tu wszyscy znają, antypolska świnio karmiona przez Sorosa.
    Usiłujesz zniszczyć jedyne prawicowe ugrupowanie. Takie małe, a tak się go boicie, lewacka hołoto.
    Jesteś antypolską gnidą bez honoru, godności, sumienia, człowiekiem już nie jesteś.

 8. Dla geszeftu wszystko: Wigilia w gronie rodzinnym, gornolotne pieprzenie pod publiczke, ukladnosc jak to korzystne, pelen koniunkturalizm tego odrazajacego uslugznego sykofanta i kabotyna byleby biznes polityczny sie krecil.

 9. Coś mi się kolebie po głowie, że to chyba prezydent powinien stać na straży Konstytucji. Czy błądzę?
  Trybunał Stanu jak nic, tylko, że „Trybunał jeszcze nic nikomu złego nie zrobił”, jak powiada Pan Stanisław.

Comments are closed.