Towarzysz Zandberg: „Sprzeciwiam się administracyjnemu prześladowaniu chrześcijan w Polsce” Jest pewien haczyk…

Adrian Zandberg/fot. PAP/Mateusz Marek
Adrian Zandberg/fot. PAP/Mateusz Marek

Lider partii Razem Adrian Zandberg stanął w obronie chrześcijan w Polsce. Jest pewien haczyk…

Adrian Zandberg oświadczył, iż sprzeciwia się administracyjnemu prześladowaniu chrześcijan w Polsce. Wpis towarzysza zszokował użytkowników Twittera.

– Sprzeciwiamy się administracyjnemu prześladowaniu chrześcijan. Nie, nie gdzieś daleko. W Polsce. Każdy ma prawo do swojej wiary. Państwo powinno stać na straży tej wolności – napisał wódz rewolucji.

Ów chrześcijanami, za którymi wstawił się Zandberg, jest Reformowany Kościół Katolicki. Został on wypisany z rejestru kościołów w Polsce.

Przypomnijmy – Reformowany Kościół Katolicki został w styczniu 2020 roku ujęty w rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych. Tyle, że kościół ten zezwala na… zawieranie związków jednopłciowych.

Mimo, że nie wywołują one żadnych skutków cywilno-prawnych, sprawa zamieniła się w gigantyczny skandal. Ostatecznie wpis do rejestru został cofnięty.

– Rada Krajowa Lewicy Razem z zaniepokojeniem przyjmuje informację o cofnięciu wpisu do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych Reformowanego Kościoła Katolickiego. Uznajemy ten akt za rażące naruszenie zagwarantowanej w artykule 53. Konstytucji wolności sumienia i religii – napisano w oświadczeniu partii.

Z oświadczenia wynika, że wniosek o cofnięcie wpisu złożył Zbigniew Ziobro a przychyliło się do niego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Na szczęście są jeszcze procedury odwoławcze, z których Reformowany Kościół Katolicki może, mamy nadzieję, że skutecznie, skorzystać. Ingerencja Prokuratora Generalnego jest sprawą bez precedensu. Zbigniew Ziobro swój wniosek o cofnięcie wpisu do rejestru uzasadnił rzekomymi brakami formalnymi ze strony Reformowanego Kościoła Katolickiego. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że cała ta sprawa, dotycząca Kościoła, który głosi tolerancję i udziela ślubów parom jednopłciowym, wpisuje się w toczoną przez Ziobrę nagonkę na mniejszości i różnorodność” – tłumaczy Lewica Razem dodając, że „w demokratycznym świeckim państwie prawa niedopuszczalne jest decydowanie polityków według własnego uznania o tym, czy dana wspólnota religijna ma prawo do figurowania w rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych”.

Źródło: Twitter Adrian Zandberg / Partia Razem

14 KOMENTARZE

 1. Z niego taki lewicowiec jak z młodych Konfederatów prawicowcy. Po prostu bezideowe pasożyty, za to mają cechę wspólną -okradli partyjną kasę: korwiniści i Razem. Dzieci po jednej matce – też złodziejce, za to ojciec był czerwonym hultajem. PS. W dalszej części wkleję tekst odnośnie Jaruna i tego drugiego przybłędy Stolema. A raz skradzionej forsy pseudo-prawica nie zwraca.

 2. pan zoidberg ma problem dialektyczny bo Jezus, a rozumiem ze „chrzescijanin” nawiazuje do nauki Jezusa, o czym byc moze pan zoidberg nie wie, nie mial problemu z definicja malzenstwa. mowil tez wyraznie ze ten ktoremu zona nie jest przeznaczona nie powinien jej sobie brac, co jest proste do zrozumienia.

 3. Zaraz, zaraz, a ilu tych religijnie zreformowanych sodomitów i ile gomorytek Ziobro rzucił lwom za przykładem Nerona? Niech Zandberg ujawni, bo dopiero to jest ciekawe.

 4. Żyd z dawien dawna wszelakich chrześcijan kocha, wspiera i toleruje. Nie wierzycie, to popytajcie o słynny „dialog”.

 5. Haczyk, haczykiem ,ale jak tak dalej pójdzie to niedługo i w obronie ,,normalnego”Kościoła Katolickiego w Polsce będą ochoczo stawali liderzy lewicy, jako … mniejszości,które to jak wiadomo są zawsze jej oczkiem w głowie

 6. Ja z niezwykłym upodobaniem czytam sobie portal „Wyborczej” – było nie było takiego nieoficjalnego organu prasowego tow. Zandberga – szczególnie komentarze „Europejczyków” – pełne kultury, miłości i właśnie tolerancji, ot taki typowy może zacytuję: „nic wasze szczekanie wam nie pomoże jebane pisuarskie faszystowskie homofoby!!”

 7. pewnie na tym nie koniec
  nie będziemy długo czekać a pojawią się obrońcy a jakże reformowanych kościołów dla sodomitów nekrofilów i innych z nazwy nieokreślonych normalności
  bo dlaczego by nie
  skoro można złamać lub z trywializować nakaz wierności małżeńskiej to dlaczegóż by nie można było inne podłości wpierw podnieść do rangi standardu powszedniego
  a następnie przez ustanowienie kościoła nakazać bogu przybicie pieczątki pod nowym zestawem cnót i grzechów
  zło nie chce być małe

  • A type gadania o tolerancji w Polsce, a tu widać jak na dłoni, że prawnie są równi i równiejsi, nawet kościółka sobie założyć nie wolno, bo rezymowi się nie podoba

Comments are closed.