Prezydent Duda szczęśliwy na święta. Biden przesłał mu list

Andrzej Duda, Joe Biden Źródło: PAP, collage
Andrzej Duda, Joe Biden Źródło: PAP, collage
Prenumerata NCZ! z prezentem

Prezydent-elekt Joe Biden przesłał list do prezydenta Andrzeja Dudy w odpowiedzi na przekazane gratulacje po wyborze przez Kolegium Elektorów – poinformował w czwartek na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Szczerski dodał, że w liście jest zapowiedź współpracy w obliczu wspólnych wyzwań i pozytywne otwarcie na przyszłość.

Jest to odpowiedź na list gratulacyjny prezydenta Polski Andrzeja Dudy skierowany do Joe Biden w połowie grudnia.

List Dudy do Bidena

„Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów, chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwe Partnerstwo Strategiczne i jakie cele można osiągnąć działając wspólnie” – napisał prezydent Duda w liście do prezydenta-elekta USA.

Duda podkreślił, że „nasze Państwa i Narody podzielają te same ideały i wartości, których sednem są niewątpliwie wolność, sprawiedliwość, demokracja i prymat prawa międzynarodowego”.

„Na nich zbudowaliśmy mocne fundamenty naszej dwustronnej współpracy, która jeszcze nigdy nie była tak silna i wzajemnie korzystna. W ramach Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego poszerzyliśmy partnerstwo w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo i obronność, współpraca gospodarcza i innowacyjność” – zaznaczył polski prezydent.

Andrzej Duda zaprosił także Joe Bidena do złożenia wizyty w Polsce.

List Bidena do Dudy

– Liczymy na współpracę z Panem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami – napisał prezydent-elekt USA Joe Biden liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

List Bidena, będący odpowiedzią na wcześniejszy list gratulacyjny prezydenta Andrzeja Dudy, opublikował w czwartek na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

„Szanowny Prezydencie! Dziękuję za Pańskie miłe słowa i życzenia. Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie” – napisał prezydent-elekt USA Joe Biden do prezydenta Andrzeja Dudy.

„Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że zostałem wybrany kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i rozumiem, jak wiele pracy jest przed nami” – podkreślił prezydent-elekt USA.

„Wiceprezydent Harris i ja obejmiemy urząd w czasach wielkich światowych wyzwań – od koronawirusa do zmian klimatycznych – które przekraczają granice i wymagają międzynarodowego współdziałania” – zaznaczył Biden.

„Liczymy na współpracę z Panem i polskim rządem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami” – podkreślił prezydent-elekt. „Jeszcze raz dziękuję, Prezydencie. Liczę na przyszłe rozmowy” – podkreślił Biden kończąc swój list do prezydenta Dudy.

W połowie grudnia Kolegium Elektorów wybrało na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Demokratę Joe Bidena, a Kamalę Harris na wiceprezydenta. Ich zaprzysiężenie odbędzie się 20 stycznia 2021 r.

PAP

12 KOMENTARZE

  1. Będąc w środku światowego mafijnego przestępstwa i biorąc w nim udział, nie da się uciec od odpowiedzialności cywilno karnej, łamiąc Konstytucję, polskie prawo i zasady współżycia społecznego. Mam nadzieję, że nie unikniesz przeznaczenia.!!!

  2. Szanowny Panie Johnfox w takim bantustanie jak Polska da się od wszystkiego uciec a tym bardziej od odpowiedzialności, proszę nie mieć złudzeń. Polska to jeden to wielki krak bezprawia i taki śmieć jak Duda o tym doskonale wie…
    On tylko myśli, że My o tym nie wiemy….

  3. – Liczymy na współpracę z Panem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami – czytaj czas rozpocząć realizacje 447

  4. Nikt nikogo nie wybrał. Sprawdźcie sobie zamiast kłamać. 6 stycznia będzie się działo ostro w Waszyngtonie. Wpiszcie sobie z ciekawości w Google „prezydent USA 2021” 😁

Comments are closed.