Już ponad 3 tysiące osób w USA ma ciężkie powikłania po szczepionce na Covid-19

W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a osoby, które doznały powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.

To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

Mowa tu uszczerbku na zdrowiu na tyle poważnym, że:

– nie są w stanie normalnie funkcjonować
– nie są w stanie nadal pracować

„Zwróćcie proszę uwagę że w oficjalnej tabeli/statystyce nie została wyodrębniona lista zgonów…” – podaje strona FB „Covid 19 bitwa o wolność”.

Mimo, iż informacja ta została szybko podłapana przez strony tzw. „antyszczepionkowców”, to nie ma ona nic wspólnego z teoriami spiskowymi etc.

To po prostu dane, które oficjalnie podaje amerykański rząd. Brak wyodrębnienia zgonów może zaś wynikać po prostu z tego, że ich nie ma.

Szczepionka jest dostępna w stanach dopiero kilka dni, natomiast w sumie zaszczepiono ponad 112 tysięcy osób.

Z danymi można zapoznać się TUTAJ.

2 KOMENTARZE

  1. Proponuję przyjrzeć się danym, wzrost ciężkich odczynów jest wykładniczy. Teraz przy 100tys jest tylko 3 tys, ale przy tej dynamice wzrostu przy 1mln będzie 150tys co da juz 15%. A to dopiero pierwsza dawka.

  2. Moge dostac linka do konkretnej strony, bo tu jest odnosnik do konkretnego dokumentu. Ja chcialabym sie zapoznac ze strona z ktorej podany wyzej dokument zostal dolacziny tutaj. Chodzi mi o dokument z wykazem NOPow po tej szczepionce. Pozdrawiam

Comments are closed.