Polacy z godziną policyjną, a Ukraińcy na sylwestra luzują obostrzenia

Sylwestrowa zabawa - zdj. ilustracyjne / Fot. Wikipedia
Sylwestrowa zabawa - zdj. ilustracyjne / Fot. Wikipedia

Polski rząd zaserwował z okazji sylwestra zafundował swoim obywatelom nowe obostrzenia, tymczasem na Ukrainie są one luzowane. Władze pozwoliły m.in. na wydłużenie godzin otwarcia kawiarń i restauracji.

Polacy z okazji sylwestra doczekali się nowych obostrzeń wśród, których jest wprowadzenie godziny policyjnej od godz. 19.00 31. grudnia do 6.00 1. stycznia 2021 r.

Inaczej jest na Ukrainie, gdzie władze złagodziły obostrzenia wprowadzone 9. grudnia.

Jedno z nich zakładało, że lokale gastronomiczne będą mogły pracować do godz. 1. w nocy, tymczasem wydłużono ich funkcjonowanie do godz. 7.00.

Jednocześnie utrzymany został zakaz organizowania dyskotek i bankietów. Lokale gastronomiczne muszą tez stosować się do rozstawania stołów w odległości co najmniej dwóch metrów od siebie.

Przy jednym mogą zasiąść maksymalnie cztery osoby i na czas spożywania posiłku i picia napojów mogą mieć ściągnięte maseczki.

W pozostałe dni, do 8. stycznia lokale mogą być otwarte od godz. 7.00 do 23.00, a w nocy posiłki można zamawiać z dowozem.

Większe obostrzenia będą obowiązywać na święta prawosławne i greckokatolickie czyli od 8. stycznia.

„Do 24 stycznia zamknięte mają być kawiarnie, bary i restauracje (możliwe będą tylko zamówienia na wynos lub w dostawie do domu), sklepy inne niż spożywcze, kina, siłownie, sale gimnastyczne, teatry, centra handlowe i rozrywkowe, z wyłączeniem znajdujących się tam sklepów spożywczych, aptek czy drogerii” – podaje portal kresy.pl.