Wysłannik Franciszka złamał watykańskie zasady na spotkaniu z Łukaszenką. „Wszystko w rękach Boga – nie negujmy tego” [VIDEO]

Spotkanie arcybiskupa Gyrgerottiego z prezydentem Łukaszenką Źródło: Facebook/Rzymski Katolik
Spotkanie arcybiskupa Gyrgerottiego z prezydentem Łukaszenką Źródło: Facebook/Rzymski Katolik

W piątek przed Bożym Narodzeniem z Aleksandrem Łukaszenką spotkał się nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii Claudio Gugerotti, który w latach 2011–2015 był wysłannikiem Watykanu na Białorusi. Wysłannik papieża negocjował z prezydentem powrót do kraju zwierzchnika białoruskich katolików.

Prawdziwy świąteczny cud. Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi, przystał na prośbę papieża Franciszka i pozwolił zwierzchnikowi białoruskich katolików, Tadeuszowi Kondrusiewiczowi, na powrót do kraju.

To nie jedyna niezwykła rzecz, która wydarzyła się w związku ze spotkaniem. Podczas rozmowy z Łukaszenką wysłannik papieża zdjął maseczkę, choć Franciszek nalega, by je nosić.

Arcybiskup przyszedł na spotkanie w maseczce i miał ją jako jedyny. Zanim ją zdjął spytał: Mogę? Aleksander Łukaszenka: Jak uznacie za stosowne. Arcybiskup: Watykan mówi, że to obowiązkowe.

Kapłani prawosławni i katoliccy zawsze mówią, że wszystko jest w rękach Boga. Nie negujmy tego! – stwierdził białoruski prezydent.

Ciekawe, co na to powiedziałby papież…

Cud na Święta? Papież Franciszek przekonał prezydenta Łukaszenkę

2 KOMENTARZE

  1. Dyktatora stać na rozsądek, Lukaszenko jest nie do przekupienia nawet przez kartele farmatykowe… nie to co nasi „demokraci”.

  2. Dziwie sie, ze wpuscil agenta dzisiejszej totalnie przenicowanej i zinwigilowanej Stolicy Apostolskiej. Wystarczy zobaczyc jak wyglada w tym roku „szopka” na placu Swietego Piotra. Nawet ateista dozna wstrzasu i objawienia.

Comments are closed.