75-latek zmarł dwie godziny po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Podano przyczynę zgonu

Blisko połowa Polaków nie chce zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. foto: Pixnio
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixnio
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Izraelskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że 75-letni mężczyzna zmarł dwie godziny po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jako przyczynę zgonu podano zawał serca.

Dodano, że mężczyzna miał inne choroby, a w przeszłości przeszedł już zawał serca. Minister zdrowia Chezy Levy poinformował, że rozpoczęto już dochodzenie, by możliwie najdokładniej wyjaśnić ten przypadek.

Izraelskie media podają, że 75-latek został zaszczepiony w poniedziałek, 28 grudnia ok. godziny 8:30. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, odczekał chwilę w klinice, by upewnić się, że nie wystąpiły skutki uboczne. Kiedy stwierdzono, że czuje się dobrze, wyszedł z placówki.

Dwie godziny później już nie żył. Przyczyną zgonu miał być zawał serca. Minister Levy podkreślił, że na razie nie istnieją przesłanki wskazujące, że szczepionka jakkolwiek wpłynęła na pogorszenie stanu zdrowia mężczyzny i przyczyniła się do jego śmierci.

Izrael jako jeden z pierwszych sześciu krajów na świecie rozpoczął szczepienia przeciwko koronawirusowi szczepionką Pfizer/BioNTech.

Pfizer przyznał niedawno, prezentując wyniki przed amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków, że dwóch dobrowolnych uczestników badań nad szczepionką zmarło po zaszczepieniu. Wskazano, że mieli oni obniżoną odporność immunologiczną organizmu.

Izraelskie stowarzyszenie Midaat, wydając pozytywną rekomendację szczepionce Pfizera, wspomniało o tych dwóch zgonach. – To mogą być niefortunne przypadki. Nie należy z tego wyciągać wniosków o bezpieczeństwie szczepionki, ale z zadowoleniem przyjąć fakt, że koncerny farmaceutyczne są przejrzyste i prezentują wszystkie dane w procesie zatwierdzania leku – napisano.

Dodano też, że nie stwierdzono, aby to szczepionki przyczyniły się do zgonów.

Pfizer opublikował możliwe efekty uboczne po przyjęciu szczepionki. Na działania niepożądane najczęściej narażone są osoby w wieku 18-55 lat.

Jak podał koncern, 75 proc. badanych po przyjęciu szczepionki odczuwało zmęczenie, 68 proc. miało bóle głowy, 33 proc. dreszcze, 25 proc. badanych zgłosiło bóle mięśni, a 17 proc. gorączkę.

Pielęgniarka przyjęła szczepionkę Pfizera. „Nigdy nie miałam tak wysokiej gorączki”

Szczepionki na koronawirusa Pfizera zostały dopuszczone jako pierwsze również w Unii Europejskiej. Zalecenie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionki wydała Europejska Agencja Leków (EMA).

Nasza dokładna ocena oznacza, że możemy z pełnym przekonaniem zapewnić obywateli UE o bezpieczeństwie i skuteczności tej szczepionki oraz o tym, że spełnia ona niezbędne normy jakości – powiedziała dyrektor wykonawcza Europejskiej Agencji Leków Emer Cooke.

W związku z warunkowym dopuszczeniem szczepionki firmy Pfizer-BioNTech na stronach Komisji Europejskiej pojawił się dokument zawierający informację o szczepionce, przeciwskazaniach, a także możliwych efektach ubocznych. Więcej na ten temat:

Same fakty o szczepionce Pfizera. Pokazujemy możliwe efekty uboczne [TABELA]

40 KOMENTARZE

 1. Spoko to będzie odwrotnie niż z koronoświrusem. Po szczepionce będą umierać tylko z powodu chorób współistniejących bo z powodu szczepionki nie mogą :) Wytłuką seniorów a za jakiś czas wezmą się za dzieci poniżej 16 roku życia. To będzie genetyczna kastracja.

  • As. 1. Sorry, jest artykuł the Jerusalem Post. Warto z niego wspomnieć, że
   a) zgon najprawdopodobniej nie był związany ze szczepieniem,
   b) facet byl schorowany, z histroią zawałów,
   c) w samym Izraelu zaszczepiono ok. 500 000 ludzi.

  • To jeszcze raz, bo „wolnościowce” tu ostro moderują:

   To prawda, ze w badaniu Pfizera (43998 osób łącznie, pol na pol szczepionka vs placebo) odnotowano 2 ZGONY w grupie badanej, ale tez w grupie PLACEBO były 4.

   Czy wniosek stad taki, ze sól fizjologiczna zabija? Czy może jakiś inny, specjaliści od siedmiu boleści?

   • Jesli sie opierac na tych danych, to sam widzisz, ze to brednie. Jesli nie brednie, to powinienes wytlumaczyc w jaki spsob placebo zabilo cztery osoby. Te dane sa tak wiarygodne, ze producent nie chce ponosic odpowiedzialnosci za skutki uboczne. Szczepionka taka dobra.

    • Już tłumaczę.

     Ludzie nie są nieśmiertelni i w badaniach, w których bierze udział kilka, kilkadziesiąt tysięcy osób najczęściej ktoś umiera. Wyniki setek tysięcy badań klinicznych do porównania znajdziesz w naukowych i medycznych bazach danych.

     Producent ponosi pełną odpowiedzialność za produkt w UE, częściowo przeniesiono je na paśtwo w UK i US, stąd ten fake news.

     Radzę weryfikować anonimowe źródła, to oczywiście też.

     • Skoro byl Pan analitykiem to prosze wymienic ile razy w ostatnich 15 latach Pfi Z er wyplacal odszkodowania ze wzgledu na powiklania poszczepienne? Czyli nie byl stanie bez pospiechu wytworzyc(lub przejac Patent) szczepionki konkretnie wycelowanej- a tu mamy do czynienia z pospiechem.

     • Jesli naprawde jest byl Pan analitykiem to powinien Pan przeciez wiedziec ze zawsze brakuje budzetu aby domknac te ~20% bo z zasady pareto kosztuje 80% budzetu. Z tego powodu czesto zadowala sie tymi 80% ktore mozna uzyskac przy 20%nakladu.
      To ze skupia sie Pan na tych 6osobach 2+4placebo powoduje u mnie niedowierzanie ze mial Pan cokolwiek z analityka do czynienia.

     • 1. Nie wiem, nie prowadzę statystyk odszkodowań firmy Pfizer, ani żadnej innej. Z chęcią za to dowiem się od Pana jak szokująco dużo było takich spraw. Oczywiście tylko z rzetelnymi źródłami (bez ziębów i innych szurów).

      2. Odniesienie o zgonach dotyczyło artykułu, w którym jest napisane tylko o 2 zgonach w grupie badanej, ale słowem nie wspomniano o 4 zgonach w grupie placebo.

      3. Z tym, że nie wierzy Pan, że byłem analitykiem jest mi bardzo wszystko jedno.

 2. Nowa nienormalność – jak ktoś umiera na zawał to przyczyną covid, a jak umiera po szczepionce to przyczyną jest zawał.

 3. No tak… Po szczepionce „umarł na zawał”. A gdyby zdiagnozowano mu covid „bezobjawowy” rano, a w południe już by nie żył, to co wpisano by w kartę zgonu?

  😂🤣😂

 4. „Nasza dokładna ocena oznacza, że możemy z pełnym przekonaniem zapewnić obywateli UE o bezpieczeństwie i skuteczności tej szczepionki oraz o tym, że spełnia ona niezbędne normy jakości – powiedziała dyrektor wykonawcza Europejskiej Agencji Leków Emer Cooke.”

  Pani dyrektor, Pani najpierw przekona Pfizera. Bo on nie bierze odpowiedzialności za to, co wyprodukował.

  • Nie przypadek, miał wcześniej kilka zawałów. Polecam zapoznać się z tekstem źródłowym, można użyć tłumacza google.

 5. Przed szczepionkami w akcie zgonu wpisali by C-19, teraz po szczepionce wpisali zawał. To przekręt milenium ta ich cała „pandemia”.

 6. W Izraelu też chcą pozbywać się niepotrzebnych ludzi
  Chcą się przenieść do Polski, na Ukrainę …
  ale tak naprawdę mają schrony jak Tunel Gotarda

  • W Tunelu Gotarda nie zmieści się tylu wyjątkowych, jak ty „MR.??”.
   Tak że nie podskakuj, siedź spokojnie i przytakuj tym Eryniom ze strzykawkami.

 7. „Pfizer opublikował możliwe efekty uboczne po przyjęciu szczepionki. Na działania niepożądane najczęściej narażone są osoby w wieku 18-55 lat.” No tak! o innych grupach wiekowych nie wspominają, bo tylko na ludziach w wielu 18-55 lat były prowadzone testy… Choć tego też nie jestem pewna… Kto powstrzyma psychopatów?…

 8. Ponieważ Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna a zdobyć można na Mszy św. trydenckiej, warto poświęcić trochę czasu dla wieczności. Póki jeszcze jest czas. Nikt nie zna dnia ani godziny…

 9. Badań brak,jakieś pseudo-teściki na grupce do 55 lat. Producent nie bierze odpowiedzialności, politycy vel sprzedajne k.rwy zapewniają o bezpieczeństwie bezpodstawnie, „bo tak”molestując nas wszystkich a zwłaszcza leciwych. Po jaką cholerę szczepią starszych? Żeby ich higienicznie wykończyć.

  • 1. „Tekściki” łącznie na grupie >100 000 osób, podczas gdy do rejestracji leku/technologii medycznej zazwyczaj wystarcza kilkaset.
   2. Do badań włączano pacjentów w wieku 16-85 lat.
   3. Cześć odpowiedzialnosci przeniesiono na rządy w UK i US, żeby przyspieszyć proces. W UE nie, odpowiedzialność za lek spoczywa na producencie.

    • W trybie warunkowym, jak każdy nowy, niegeneryczny lek/technologia medyczna w UE.
     Technologie te są wtedy dodatkowo monitorowane pod kątem bezpieczeństwa, a producent ma obowiązek przeprowadzenia badań klinicznych IV fazy (porejestracyjnych) i dostarczenia wyników do EMA. Tylko tyle.

   • Czy jesteś w stanie zaufać zabójcy? Dla większości nas akwizytorzy tej „szczepionki” to zabójcy, a nawet mordercy. Swoimi decyzjami już doprowadzili do śmierci kilkunastu tysięcy Polaków, a za kilkanaście dni będą to dziesiątki tysięcy. I takie bandziory mówią nam, żebyśmy się zaszczepili. Co robi zdrowy na umyśle? Marnujesz swój czas, a co gorsza wstąpiłeś do niezbyt ciekawego towarzystwa. Tfu.

    • Jacek, tak pisowski rząd zrobił mnóstwo złego, m.in. w sprawie szczepionek patrząc po tych komentarzach i lęku społęcznym (zaufanie do szczepionek w Polsce jest na podobnym poziomie jak w Rosji).

     Zachęcam jednak do przeczytania kilku artykułów o nauce i medycynie na różnych stronach temu poświęconych, a nie politycznych. Niezależnie od opcji im przyświecają tylko cele polityczne, zdrowie i życie ludzi mają gdzieś.

     I życzę zdrowia.

 10. W taki sam sposob rzad bedzie wystawiac raporty,by nie wyplacac odszkodowan. A medyczni pracownicy pfizera z polskimi tytulami profesorskimi i doktorskimi, pracujacy jako doradcy polskiego rzadu i przede wszystkim ministerstwa zdrowia beda przeprowadzac bezdotykowe sekcje zwlok,by dojsc do prawdy.

 11. @bylyanalitykmedyczny Ty nie masz pojęcia o ścieżce rejestracji leku, prawda? Ile to trwa, kosztuje i dlaczego. Te testy pfizera to są tyle warte co papier na którym zostały napisane. Jedno jest jasne, efekty tej eksperymentalnej terapii genetycznej objawia się z całą dobrodziejstwem za kilka lat albo nawet później. A swoją drogą zdajesz sobie sprawę że jakiekolwiek szczepienie osób po 70 nie ma sensu bo odpowiedź układu immuno jest na znikoma?

  • Pracowałem głównie przy ścieżce refundacji, ale badania kliniczne sa te same. Pisalem tez prace naukowa na temat terapii genowych (to oczywiscie nie szczepionka na C19) I widze, ze mulish podstawowe pojecia. Odsylam do podrecznikow. Nie musza byc akademickie, podstawy znajdziesz w licealnych. Wiedza nie boli.

 12. Poszukaj wideo z świadectwem pielęgniarki Kelly Lou Mitchell z Nashville, po szczepionce sparaliżowana jedna strona twarzy (tzw Bell’s palsy).

  • Tak, zgodnie z ulotką to jeden z 2 cięższych i rzadkich zdarzeń niepożądanych po szczepionce (i np. po znieczuleniu u dentysty).

   Bardzo przykre, szczególnie dla kobiety, ale ustępuje. Pani już po kilku dniach od szczepienia nie miała sparaliżowanej połowy twarzy, tylko nie mogła się uśmiechnąć. Niefajnie, ale chyba lepiej niż miesiące pod respiratorem i zniszczone płuca?

Comments are closed.