Łukaszenko wprost: Nie zaszczepię się na koronawirusa

epidemia koronawirusa/Aleksander Łukaszenka. Foto: PAP/EPA
Aleksander Łukaszenka. Foto: PAP/EPA

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko określił sam siebie jako „sceptyka” i powiedział, że nie planuje się szczepić na koronawirusa.

W Polsce 26 grudnia rozpoczęła się akcja wyszczepienia Polaków, na pierwszy ogień poszli pracownicy służby zdrowia, a minister zdrowia mówi o planach wyszczepienia całej populacji dorosłych Polaków. Nieco inaczej wygląda sytuacja na Białorusi.

„Nie zaszczepię się”

Nie zaszczepię się – powiedział Łukaszenko podczas wizyty w szpitalu chorób zakaźnych dla dzieci w Mińsku.

Jednak szczepienia na Białorusi będą się odbywać, a w planach jest zaszczepienie od ok. 1,2 mln do 2 mln obywateli, „w zależności od nastawienia ludzi do tego”. W sumie na Białorusi żyje blisko 10 mln osób.

Białoruś jest pierwszym zagranicznym krajem, który przeprowadził badania kliniczne szczepionki na koronawirusa Sputnik V, opracowanej przez rosyjskie Państwowe Centrum Badawcze Gamaleya.

Wyniki badań oceniono pozytywnie, a 21 grudnia Ministerstwo Zdrowia wydało zaświadczenie o rejestracji szczepionki Sputnik V. W pierwszym „rzucie” zakupionych z Rosji ma zostać 100 tysięcy dawek szczepionki.

Nie będzie to jednak jedyna szczepionka przeciw koronawirusowi, którą zakupi Białoruś. Jak zdradził Prezydent Łukaszenko w sumie w planach jest zakup szczepionki od pięciu lub sześciu producentów.

Źródło: interfax.com

17 KOMENTARZE

 1. Janukowycz też nie wykazywał zrozumienia dla planów finansowej miedzynarodówki. Parę milionów dolców i Łukaszenki nie ma.

  • Debilom na forum podoba się komunistyczny reżym, pałowanie, zamordyzm, kołchozy, brak wolności i to są niby wolnościowcy – a w rzeczywistości post-komunistyczne ścierwo ! Idioci, to najłagodniejsze określenie komentatorów N.Cz. PS. Tak ci się podoba baćko, to pojedź do Mińska i żyj tam, wyjdź na ulicę, a szybko dostaniesz po tym durnym łbie, pustaku.

   • jarun, mówisz – a właściwie pienisz się – nie na temat. Dyskutujemy o ocenie obowiązku/przymusu szczepień, A tu Łukaszenka wykazuje tak pożądany w Polsce i na świecie zdrowy rozsądek i wolność wyboru. Bo jak chcesz, to się zaszczepisz.

    • Pokaż mi państwo, w którym po wyjściu na ulicę nie dostaniesz po łbie. Francja i Żółte Kamizelki? USA i BLM? Hiszpania i Wolna Katalonia? Niemcy i demonstracje any-lockdownowe? Antymaskowe demonstracje na Trafalgar Square w Londynie? Marsz Niepodległości w Polsce?

     • Nie porównuj zduraczony przez Korwina, Francji do Białorusi, ty zakuty łbie. Jedzcie do komunistycznego raju wy korwinowskie wypierdki i tam twórzcie socjalizm waszych marzeń. Będziecie składać kwiatuszki pod pomnikiem Lenina -waszego guru.

   • Jarun, przemówię do ciebie twoim językiem pojebie niegramotny. Masz we łbie tak nasrane że nawet śmierdzi od tego co wyrzygasz w komentarzach. Byłbyś dobrym przykładem w kampanii pro aborcyjnej.

  • Tak już od jakiegoś czasu chcą go obalić a w CIA 24 w tym w Szkle Kontaktowym
   agentura żaliła się że Aleksandra Łukaszenki, rządu na Białorusi nie obalili :)
   Za to podniecali się tym że z chorego na Alzheimera Joe Bidena służby zrobiły prezia USA :)
   Co będzie w 2021 pokazali w Simpsonach, do tego szkodliwość „szczepionek” się ujawnia,
   plan Alberta Pike na 3 wojnę … może tym tęż się podniecą :)

 2. Bacia jak zawsze godny szacunku. Zdrowia życzę!
  Żydowscy oligarchowie przepędzeni z Rosji (Putin otoczył się nowymi, swoimi, żydami) robili podchody na Białorusi. Bacia wytłumaczył im, że możemy robić interesy, ale u mnie tak będziecie tańczyć, jak ja wam zagram. Naród stoi murem za Baćką i to daje prezydentowi siłę.

  • Co ci się kaszubski kretynie podoba w komunistycznym reżymie? Pałowanie ludzi, bo nie chcą żyć w komunizmie? Zastój w gospodarce, niskie zarobki, korupcja…to ci się durniu podoba? Nepotyzm, brak wolności, mocno ograniczona prywatność własna?! Jedź palancie na Białoruś albo do Korei Północnej i żyj tam w ichnym raju. Tęsknisz za obozami pracy, więzieniem bez wyroku? Debil!

   • Wyszczegolniles glupku to wszystko co jest domeną polackiej władzy dokładnie wszystko to robia. Taki finał jak debil chce komuś dokopac ale jest głupek zaslepiony i pisze co dwie klepki wymyśliły. Kupa śmiechu z ciebie.

 3. Łukaszenko nadaje się do Konfederacji…jednakowo tępy płaskoziemiec. Internetowym dzbanom, komentującym na forum N.CZ podoba się oprawca „mały hitlerek”, łamiący kości demonstrantom. Szkoda, że was nie spałowano, może nabralibyście rozumu: Stolem, albo bezrozumny o nicku „Nauka”…itp. Podoba wam się debile katowanie na komisariacie ? PS. Zamknij mordę pustaku i nie odpowiadaj, miej chociaż odrobinę przyzwoitości.

 4. Mógł wziąć astronomiczną kasę i przyłączyć obywateli Białorusi do tego groźnego eksperymentu genetycznego, ale nie chciał swoim rodakom zrobić krzywdy i za to (i sporo innych) ma u mnie ogromnego PLUSA.

Comments are closed.