PiS pod ścianą ws. Konwencji Stambulskiej. Do Sejmu trafi obywatelski projekt w sprawie jej wypowiedzenia

minister/LGBT/związki partnerskie/Dzieci i tęczowa indoktrynacja/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Dzieci i tęczowa indoktrynacja/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał przeszło 150 tys. podpisów pod projektem ustawy dot. Konwencji Stambulskiej. Wymagana liczba to 100 tys. podpisów. Teraz projekt trafi do Sejmu.

Jak przekazał Instytut Ordo Iuris, „pomimo ekstremalnych warunków” związanych z mniemaną pandemią i koronarestrykcjami, udało się zebrać więcej podpisów niż jest to ustawowo wymagane. Zrobiono to na kilka tygodni przed terminem.

W ramach obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej przygotowano projekt ustawy, upoważniający rząd i prezydenta do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.

Kolejny element to zobowiązanie rządzących do prac nad alternatywną Konwencją o Prawach Rodziny – przekazała Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

Czyli dokument prawny, którego celem jest zastąpienie wadliwej, ideologicznej Konwencji Stambulskiej z pozytywną alternatywą. Pozytywną, dlatego że, po pierwsze, chroni ona prawa rodziny, jej podstawowych praw oraz jej autonomii przed różnymi negatywnymi tendencjami, z którymi dzisiaj mamy do czynienia, a po drugie, chroni także ich poszczególnych członków przed wszelakimi przejawami przemocy oraz proponuje skuteczne oparte na wiedzy naukowej rozwiązania antyprzemocowe – dodała.

Źródło: ordoiuris.pl

5 KOMENTARZE

  1. Obawiam się, że lewacki PiS będzie chciał utrzymać tę skandaliczną Konwencję w mocy, po to, by za jego pomocą dalej rujnować rodziny i szerzyć gender.

    • dobrze, że chociaż tyle podpisów, rodziny już zostały zrujnowane, bo powinno być przynajmniej 2 000 000

      • Dokładnie. Niestety wielu ludzi wierzy propagandzie lewackich mediów, gdzie głosi się, że wypowiedzenie tej Konwencji pogłębi jeszcze problem przemocy wśród kobiet. Przy okazji Lempartowa, media (niby)katolickie takie jak np. „Tygodnik Powszechny” oraz politycy PO i SLD wykorzystują jako pretekst do ataków na Kościół Katolicki, Ordo Iuris oraz Bąkiewicza.

Comments are closed.