„Szans na zwycięstwo już nie mają.” Polacy nie wystartują w pierwszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch.
Kamil Stoch Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Reprezentacja Polski nie wystartuje w Oberstdorfie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, inaugurujących jednocześnie Turniej Czterech Skoczni. Taką decyzję podjęto w związku z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki na koronawirusa.

Informację podały m.in. agencje dpa i APA.

W siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się również: Kamil Stoch, Piotr Żyła, triumfator poprzedniej edycji TCS Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

„Stoch i Kubacki, dwóch skoczków z grona faworytów, wypadają już przed pierwszymi zawodami. (…) Zależnie od tego, jakie wyniki dadzą kolejne testy, jest możliwe, że Polacy w którymś momencie przystąpią do Turnieju Czterech Skoczni, ale po nieobecności na inaugurację szans na zwycięstwo już nie mają” – napisano w depeszy dpa.

Kwalifikacje w Oberstdorfie mają się rozpocząć w poniedziałek o godzinie 16.30, a konkurs indywidualny zaplanowano na wtorek.(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. I co to ma być zdrowy Murańka z pozytywnym i wszyscy nie startują, a jak Geiger miał pozytywny to reszta helmutów mogła skakać, to jest CHORE!

  2. Granerud też miał pozytywa i skacze dalej. Mogą mu co najwyżej skoczyć.
    Faszyzm się szerzy pod Górną Wsią i Gapą. Żyła wygra w Biskupim Dworze i Innowym Moście, ale niemiecki Skrzypek, będąc trzy razy czwartym i raz ósmym, zgarnie cztery kółka i pulę na paliwo i części zamienne. Sieg heil.

Comments are closed.