Historyczny sukces „polskiego orła”. Krzysztof Ratajski w ćwierćfinale Mistrzostw Świata [WIDEO]

Krzysztof Ratajski. / foto: Prt Sc Sky Sport

„Polski Orzeł”, Krzysztof Ratajski, wygrał z reprezentantem Niemiec w 1/8 Mistrzostw Świata po prawdziwym thrillerze w ostatnim secie. Polak czeka na swego rywala w ćwierćfinale.

To był prawdziwy thriller podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Polak po dramatycznym meczu pokonał Niemca Gabriela Clemensa 4:3.

Clemens w poprzedniej rundzie wyeliminował broniącego tytułu Szkota Petera Wrighta. W meczu z Polakiem miał przebłyski dobrej gry – rzucił więcej maksów, jednak na nieźle dysponowanego Krzysztofa Ratajskiego było to za mało.

Mecz był bardzo wyrównany, set za set, gem za gem. Ostatecznie doszło do finałowego lega przy stanie 3:3 w setach i 2:2 w legach. Rozpoczynał go Polak.

Polak też pierwszy doszedł do możliwości zakończenia seta doublem, jednak jej nie wykorzystał. Nie wykorzystał także kilku kolejnych szans, jednak nerwy dawały się we znaki również jego rywalowi, który mylił się raz za razem.

Ostatecznie Polak skończył rzucając najniższą możliwą wartość „double 1”. Kolejny pojedynek w Londynie Polak stoczy w Nowy Rok, a jego rywalem będzie jeden z reprezentantów gospodarzy – Stephen Bunting lub Ryan Searle.

Krzysztof Ratajski 🇵🇱 4-3 Gabriel Clemens 🇩🇪