
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski dzieli się radami na Sylwestra. Mówi, jak pić, aby było dobrze.
Alkoholowe ekscesy Kwaśniewskiego są dobrze znane wielu Polakom, a wśród internautów były lewicowy prezydent stał się wręcz inspiracją do tworzenia memów.
Kiedyś, na początku drugiej kadencji swojej prezydentury, Kwaśniewski sugerował Polakom, by zrezygnowali z mocnych alkoholi w Sylwestra na rzecz tzw. „long drinków”.
Teraz rzeczywistość jest nieco inna. Ogłoszono pandemię, wprowadzono obostrzenia, a wśród nich m.in. zakaz organizowania imprez czy balów sylwestrowych. Oficjalnie można się spotkać w gronie maksymalnie 5 osób – do limitu nie włącza się mieszkańców i osób zaszczepionych.
Oczywiście obostrzenia swoje, a życie często swoje. Kwaśniewski będzie akurat w tej grupie, która w kameralnym gronie przywita Nowy Rok.
Dlatego też Kwaśniewski w tym momencie poleca nieco inne trunki, aniżeli kolorowe drinki.
– W małym gronie, podczas skromnej kolacji dobry jest szampan czy wino. Nie będę doradzał, kto ma ile wypić. To kwestie osobnicze, nie ma czegoś takiego jak norma – mówił w rozmowie z „Wprost” Kwaśniewski.
Ma też dla Polaków pewną radę.
– Nie pić po to, by pić, ale mieć z tego przyjemność towarzyską. Przy większych ilościach atrakcyjność spożywającego maleje, staje się nieznośny. Jedni są agresywni, drudzy zasypiają, trzeci gadają głupoty – uważa Kwaśniewski.
Czyżby wnioski te wysnuł opierając się na własnych doświadczeniach?
Źródło wypowiedzi: wprost.pl

![Nowa wiceminister nie wiedziała, ile jest województw. Teraz tłumaczy, na czym polega dyskryminacja kobiet. Stanowski: „Rządzą nami wariaci” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/zaneta-cwalina-sliwowska-nczas-100x70.jpg)
![UPA i żołnierze niezłomni. Skandaliczne słowa wiceministra z Polski 2050. Sommer: „Powinien wylecieć z posady natychmiast” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-szeptycki-nczas-100x70.jpg)





