Minister-feministka z rządu twierdzi, że Trocki może być „bardzo inspirujący” [VIDEO]

Minister Schiappa z lalką Mulatką Fot. Twitter - Schiappa

Pisaliśmy już o wpadce paryskiego prefekta Didiera Lallementa, który w przesyłanych przez siebie życzeniach na Nowy Rok 2021 cytował bolszewickiego rewolucjonistę Lwa Trockiego (Bronsteina). Jest jeszcze gorzej. Opinię o „inspirującym” Trockim wyraziła minister ds. obywatelskości.

Chodzi o znaną feministkę, wcześniej minister ds. równości płci Marlenę Schiappa. Podczas wizyty na prefekturze policji odniosła się do życzeń prefekta i uznała cytat z pism rosyjskiego rewolucjonisty za… „bardzo inspirujące”.

Przypomnijmy, że prefekt policji wysłał kartkę z życzeniami, która zwierała cytat z Lwa Trockiego: „Jestem głęboko przekonany, że wrony mogą krakać, a my wspólnym wysiłkiem utworzymy konieczny porządek. Po prostu trzeba wiedzieć i pamiętać, że bez tego nieunikniona jest katastrofa i upadek”.

To, że Lallement okazuje się krypto-trockistą i w dodatku zwolennikiem bolszewickich metod zaprowadzania ładu i porządku; francuskiej sekretarz stanu nie przeszkadza. Można też powątpiewać, czy pani minister zna historię.

W przeddzień Sylwestra Marlène Schiappa brała udział w prezentacji prewencyjnych przygotowań do jego obchodów żandarmerii. Została zaczepiona przez dziennikarza TV CNews, który pytał o głośne już „życzenia” Didiera Lallementa.

Schiappa stwierdziła, że jest członkiem „ławy przysięgłych do cytatów z kartek okolicznościowych”, ale i broniła wątpliwych życzeń prefekta policji: „Uważam, że Trocki napisał wiele rzeczy, które są bardzo inspirujące”– powiedziała francuska minister. Dodała, że „każdy ma prawo do takich cytatów i inspiracji”.

Mogłoby to potwierdzać, że Trocki pozostaje punktem odniesienia ideologicznego dla wielu francuskich polityków. Duża część lewicy zaczynała od trockizmu. Lew Trocki to jednak krwawy zbrodniarz, współwynalazca z Leninem obozów koncentracyjnych, a minister-feministka miała szasnę zamilczeć…

Źródło: VA

14 KOMENTARZE

  • Jak to ? Hitler był wegetarianinem, kochał zwierzęta, lubił małe dzieci (są zdjęcia). Podobnie Stalin, Bierut, ale nie ma takich zdjęć Trocki (Bronstein)

  • Wszystkich tych zbrodniarzy łączy jedno – narodowość żydowska i realizowanie celów żydowskiej finansjery. Hitler wnuk Rotschilda (baron bzyknął babkę Adolfa służącą w jego austriackim pałacu) był finansowany przez żydowskie banki, ale też i goja Forda. Trocki pracował dla bankierów z USA i Anglii, dostarczyli gada statkiem z workiem złota do Rosji. Lenin pracował dla bankierów z Niemiec, dostarczony zaplombowanym wagonem do Rosji.

 1. Bolszewicy wygłaszali wiele bardzo inspirujących haseł czy stwierdzeń. Np. Lenin twierdził, że komunizm to władza Rad plus elektryfikacja, z czego wynika że jeśli od komunizmu odejmiemy władzę Rad to wtedy pozostanie nam już sama elektryfikacja. Również było takie stwierdzenie terror uzasadniające, że by zrobić jajecznicę należy rozbić wiele jajek. I w Sowietach rzeczywiście rozbito wiele jajek, ale jajecznica sama z siebie z tego nie powstała.

   • My, Krzych Adam Pierwszy niczego się nie boimy. Na dowód tego, oprócz wyjaśnienia, że z powodu iż Lenin był zboczeńcem, to głównie bylibyśmy skłonni mu współczuć, że zboczenie go dosięgnęło, także wiemy, że był on w homoseksualnych stosunkach prawdopodobnie stroną pasywną, znaczy nie on to robił tylko mu robiono. A russkij jazyk my choroszo znajem i mnogo na tom jazykie czitajem, spasibo.

 2. To stara intelektualna francuska tradycja.
  Pol Pot, przywódca Czerwonych Khmerów, odpowiedzialny za masakrę milionów Kambodżan, „studiował“ w Paryżu. Przy czym, prawie wcale nie bywał na Sorbonie.
  Wolał inspirować się w kawiarniach przez takich typów jak Sartre czy Camus.

 3. Trocki zrobił „piękny porządek” w Rosji, tak że Stalin musiał się go pozbyć…Czystki Stalina to „humanitaryzm” w porównaniu z trockizmem…Stalin usunął zwyrodnialców z apararu władzy, dlatego jest ceniony w Rosji…To ciekawe, że nie ma muzeum zbrodni trockizmu, może Ukraińcy się kiedyś odważą w Khersonie…

 4. kochana pani minister
  hitler napisał książkę mein kampf
  tam też znajdzie pani wiele rzeczy które są bardzo inspirujące
  a przy tym już przetestowane
  ale co ja tam pani radzę
  przecież te inspiracje pod inną nazwą stają się już naszą nową tożsamością europejską

Comments are closed.