Cyrk przed kamerami. Medyk zaszczepiony pustą strzykawką? Szpital wyjaśnia [WIDEO]

Przedstawiciel personelu medycznego w El Paso w Teksasie zaszczepiony niepełną dawką. / foto: Prt Sc Facebook KFXO14
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak na całym świecie, trwa obecnie akcja promocyjna szczepień, która obejmuje pokazy w mediach. Tymczasem, jeden z dziennikarzy KFOX14 zwrócił uwagę na szczepienie jednego z medyków.

Do opisywanej sytuacji doszło w szpitalu w El Paso w Teksasie. Kamery zarejestrowały rzekome szczepienie jednego z przedstawicieli personelu medycznego, jednak zdaniem dziennikarza KFOX14, który był na miejscu mężczyznę zaszczepiono wciśniętą już strzykawką.

Zastrzyk wciśniętą strzykawką

– Na nagraniu, które zamieszczono na stronie internetowej i w social mediach, widzimy, jak jeden z medyków dostaje zastrzyk ze wciśniętą już strzykawką. Moment „szczepienia” jest niezwykle krótki – czytamy na portal.abczdrowie.pl.

Nikt na miejscu nie zwrócił uwagi na to, że strzykawka nie jest pełna, za to wszyscy z wzorowym entuzjazmem bili brawo zaszczepionemu medykowi. Nie wiemy natomiast czy spoglądali po sobie, kto pierwszy przestanie.

Incydent odnotował jedynie dziennikarz stacji KFOX14, który był obecny na miejscu szczepienia w w University of Medical Center w El Paso. Na potwierdzenie owych doniesień zamieszczono na kanale stacji nagranie z całego zajścia.

Oświadczenie szpitala

O sprawie zrobiło się głośno w Stanach Zjednoczonych i szpital wydał specjalne oświadczenie nazajutrz po zamieszczeniu nagrania przez KFOX14. Wynika z niego, że strzykawka nie była pusta, ale medyk otrzymał niepełną dawkę szczepionki na koronawirusa.

– Po pojawieniu się raportów w mediach społecznościowych, według których jeden z pięciu medyków otrzymujących szczepionkę nie otrzymał pełnej dawki, chcemy usunąć wszelkie wątpliwości – czytamy w oświadczeniu.

– Medyk nie został w pełni zaszczepiony. Dzisiaj ponownie poddał się szczepieniu. Szpital potwierdził w amerykańskim komitecie doradczym ds. szczepień (ACIP), że ponowne szczepienie medyka nie spowoduje działań niepożądanych. Kolejną dawkę otrzyma on po 3 tygodniach – podkreślono.