HIT ROKU! Berkowicz potrzebował minuty, by zaorać towarzystwo w TVP. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Konrad Berkowicz. / foto: Konfederacja
Konrad Berkowicz. / foto: Konfederacja

Z racji nadejścia nowego roku przypominamy jeden z najchętniej czytanych w 2020 roku tekstów pt. „Berkowicz potrzebował minuty, by zaorać towarzystwo w TVP. To trzeba zobaczyć [WIDEO]”.

TEKST Z CZERWCA 2020 ROKU:

Konrad Berkowicz możliwie najefektywniej wykorzystał swój czas antenowy przyznany w TVP Info. Krótko i dosadnie wytłumaczył, dlaczego władza reprezentuje idee socjalistyczne.

Redaktor Adrian Klarenbach próbował przekonywać, że w Polsce wolny rynek działa w najlepsze, w postaci rynku kapitałowo-kapitalistycznego.

Taki rynek, gdzie się ktoś, czy się uwłaszczył czy się nie uwłaszczył, ale wszedł w posiadanie pewnej firmy, którą teraz zarządza. I teraz albo mądry sam weźmie kredyt czy też będzie bogato rodzony i sobie firmę założy sam, albo pracę własnych rąk do tego dojdzie w różny inny sposób, albo pracuje u tego, który ma pieniądze. Tak to wygląda – mówił Klarenbach.

Ze stwierdzeniami tymi zdecydowanie nie zgodził się Berkowicz.

To, co mamy teraz to nie jest kapitalizm, to nie jest rynek kapitałowy, to jest parakapitalizm, korporacjonizm. Polega to na tym, że firmy, które niby są prywatne, np. wielkie korporacje, to są nowoczesne, komunistyczne zakłady pracy, które wygrywają dlatego, że lobbują sobie odpowiednie rozwiązania wśród polityków – odpowiedział Berkowicz.

W normalnych warunkach te wszystkie wielkie korporacje byłyby zagrożone przez rodzimych przedsiębiorców, którzy lepiej tutaj znają warunki, którzy mogliby robić taniej i lepiej, bo nie są obciążeni tym całym balastem biurokracji korporacyjnej i te korporacje musiałyby się liczyć z prawdziwą konkurencją. Teraz nie liczą się z prawdziwą konkurencją, tylko wycinają konkurencję lobbowaniem praw – kontynuował poseł Konfederacji.

Berkowicz do Kałużnego: proszę pomagać ze swoich pieniędzy

W dalszej części Berkowicz zwrócił się do posła Solidarnej Polski, Mariusza Kałużnego.

Pan poseł mówi, że jest za solidarnością, że jest przedstawicielem Solidarnej Polski. Otóż panie pośle, solidarność z definicji to jest dobrowolne pomaganie sobie nawzajem, z dobrego serca. A solidarność przymusowa, którą pan proponuje, to jest socjalizm – mówił Berkowicz.

Pan jest przedstawicielem socjalistycznej Polski. Jeżeli chce pan pomagać, to bardzo słusznie, ale proszę pomagać swoimi pieniędzmi, a nie czyimiś pieniędzmi, bo to zawsze kończy się źle – zakończył przedstawiciel partii KORWiN.

Prenumerata NCZ! z prezentem

50 KOMENTARZE

 1. …a lenie i cwaniacy muszą wtedy albo się wziąć do roboty, albo biedują…
  Chyba mamy do czynienia z walkami różnych frakcji tfukonfederatów. Tak dołożyć do pieca Bosakowi, Winnickiemu, Sośnierzowi, Kuleszy z innymi wodzusiami to ewentualnie mógłbym ja, ale towarzysz partyjny dołujący kolegów to ewenement. Brawo Berkowitz!

  • dzięki za Twoje uwagi. Ale czy mógłbyś bardziej merytorycznie odnieść się do wypowiedzi posła Konfederacji Pana Berkowicza? Co się Tobie nie zgadza w tej wypowiedzi bo piszesz mętnie. Poza tym wydaje mi się , że złośliwie przekręcasz nazwisko : nie Berkowitz ale Berkowicz, . Kogo nazywasz leniami i cwaniakami? napisz wyraźnie. Kto to tfukonfederat? ? nie rozumiem Ciebie obrażasz i piszesz niezrozumiale – na co liczysz? na zrozumienie ?.

   • Nie mógłby, Kaszubski Troll nic konkretnego nie ma do powiedzenia. Proszę się uczyć jak z nim postępować (w osobnym komentarzu).

   • Podejrzanie paskudnie wygląda nazwisko, tak zacnie mówiącego.
    NIE TRZEBA GO PRZEKRĘCAĆ! N a t o m i a s t, trutniu vel trollu Stolcu kaszubski, NIE W O L N O tu głupa rżnąć iż przemowy nie rozumiesz. Bez pozdrowień gliZdo!

   • Nie można, Kaszubski Troll nic konkretnego nie ma do powiedzenia. Proszę się uczyć jak z nim postępować (w osobnym komentarzu).

   • larum ty pachołku korwinowskiej gimbazy, sam jesteś miętki i sflaczały małpi…ogonie. 😄😠🤭🙄 Stolem to kaszubski nieociosany kamień, bufon, efekciarz puszczający bąki i cieszący się, że wy wąchacie i komentujecie. My tu gadu-gadu, pierdu-pierdu, a złodzieje forsy nie zwracają. Sypniewski, Berek słyszycie głąby?

 2. Piękna odpowiedź na socjalistyczne wizje rządzących i dziennikarzy.
  Trzeba aby takich wypowiedzi posłów Konfederacji było więcej w mediach bo niestety przeciętny widz widzi tylko PiS PO i komunistów w mediach a PSL, Kukiz i Konfederacja są pomijane.
  Dobrze by regularnie co 2 dzień w sejmie były konferencje prasowe Konfederacji omawiające 1) przynajmniej jeden temat bieżąco ‚wałkowany’ w mediach 2)przedstawiający jeden z punktów programu Konfederacji (lub projekt zmian prawa)

  • Aby tak było musimy się zrzucić i kupić stację telewizyjną, jeżeli czerwoni nam by sprzedali – oni zrobią wszystko, łącznie z eksterminacją nas wszystkich, aby nie dopuścić prawicy do władzy.

   • O TV prawicowej zapomnijcie, póki co, bo to są olbrzymie pieniądze (chyba, że znajdzie się kilku bardzo bogatych). Ale może kanał 2-3 godziny dziennie, tylko od razu na którąś platformę cyfrową – musi być dostęp dla każdego chętnego mieszkańca Polski, inaczej szkoda wysiłków. A z tym będzie największy problem, tu będzie blokada, jak niegdyś z TV Trwam.
    Bardziej obiektywne wiadomości, polemiki z reżimową TV, wywiady.

   • Spółka akcyjna, wtedy jakiś kapitał powinno dać się zebrać. Być może będzie łatwiej uzyskać koncesję, jeśli będzie bez reklam – wtedy może fundacja?

    Ale najważniejsze – czy w ogóle będzie to miało sens w rzeczywistości Wielkiego Resetu.

 3. „Solidarność z definicji to DOBROWOLNE pomaganie sobie nawzajem z dobrego serca”
  To jest słuszna koncepcja. Żadnej pomocy z budżetu państwa. Ludzie potrzebujący pomcy finansowej w oczekiwaniu na grosz wrzucony do czapki powinni stać rzędami pod kościołem w postawie pokornej z pochylona głową i błagalnym wyrazem twarzy. Informacja dla konfederastów: to jest ironia.

  • Tajna/poufną wewnętrzna instrukcja dla tfukonfederatów:
   …podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego…
   opracował car Piotr I Wielki
   P.S. Dotyczy relacji z oficerem prowadzącym

  • Kaganek może i tak ale oświaty? Wolne żarty, ciemnyś jak tabaka w rogu. Pomocą biednym zajmują się różne organizacje prywatne i fundacje, które dobrzy ludzie wspomagają groszem. Co nie stoi w sprzeczności z pomocą indywidualną. „Wiedzę” widocznie czerpiesz z filmów demaskujących krwiożerczy kapitalizm, potwierdzając wiekopomną tezę Lenina, że kino jest najważniejszą ze sztuk

   • Aha, więc ciężko chorzy, przykuci do wózków, niepełnosprawni fizycznie lub mentalnie ludzie wg ciebie powinni żebrać i błagać o kasę nie pod kościołem tylko u różnych organizacji prywatnych i fundacji? Obstawiam, że kocyk w którym trzymała cię położna tuż po urodzeniu był za śliski…

    • Tak. Jeżeli już musisz używać słowa „żebrać”, to jest to lepsze niż żebranie u państwa. Bo nie wiem czy wiesz ale żeby otrzymać państwowa pomoc, też trzeba ją wyżebrać. Ale jeżeli uważasz inaczej, to zechciej przedstawić argumenty

     • Tylko budżet państwa oparty na stałych dochodach z podatków jest w stanie zapewnić poważną, systemową opiekę lub stałą, systemową pomoc finansową dla 1,4 miliona potrzebujących – chorych, niepełnosprawnych, itp, ludzi.
      Nie zapewnią tego oparte wyłącznie na łaskawych datkach, czyli na kaprysach fundatorów fundacje. Przy czym, ja nie chcę likwidować tych fundacji, tak jak ty chcesz likwidować systemową pomoc państwa. Podtrzymuję moją tezę o zbyt śliskim kocyku. I łączę wyrazy współczucia…

     • Czyli lepiej, żeby pomoc dla potrzebujących zależała od kaprysu urzędnika/Sejmu. Nawet jeżeli optymistycznie założymy ich dobre intencje intencje i stabilność budżetu, to żadne rozwiązanie na poziomie państwa nie będzie dostosowane do potrzeb tak jak jest w przypadku osób mających bezpośredni kontakt z potrzebującymi. Gdybyś chciał jeszcze raz pisać o śliskim kocyku, to nie krępuj się. Możesz nawet wyonanizować się z powodu tego sukcesu erystycznego.

    • Nie, oni nie będą żebrać. Fundacje charytatywne za nich to robią.
     Ty po prostu nie wierzysz w ludzi – jak wszyscy socjaliści.
     Ludzie chcą pomagać, ale muszą mieć z czego, a jak im się zabiera 70-80% dochodów (oddając 20-30% w różnych sprawach), to ciężko im jest. Ale, zauważ, pomimo wysokich podatków, ludzie i tak pomagają. Owsiak co roku zbiera górę pieniędzy, a jak jest jakaś akcja, że dziecko potrzebuje 5-8 mln. na leczenie, to nieraz parę dni i kwota zebrana.

 4. Co to jest rynek kapitałowo-kapitalistyczny? Czyżby frontman TVPiS popełnił błąd logiczny idem per idem?

 5. z socjalizmem sie nie wygra. jak ktos madry to w koncu zrozumie. homo sapiens – ludzka malpa – to genetyczny socjalista. rozum na tej planecie to aberacja.

 6. Barwo panie Berkowicz, ładnie pan zaorał i zmiażdżył. Jednocześnie przypominam o zagrabionych pieniądzach z państwowej kasy. Proszę z odsetkami wpłacić na konto, które pan z korwinowską szajką opróżniliście.

  • @jarun
   Jak z twoim doniesieniem do prokuratury, pajacu? Nie byłeś jeszcze? To pozostaje ci bajdurzyć o „kradzieży” pieniędzy przez Korwina czy Berkowicza……powtarzasz brednie i myślisz ze zadziała efekt Goebbelsa. To typowe dla takich socjalistów jak ty.

   • antyunions -powiedz nam trollu z ulicy Pięknej 3/8 czy Berkowitz, Mentzen i Mikke przywłaszczyli po 108 tys. zł. a temu przygłupowi księgowemu odpalili 50 tys. zł ? Jeżeli tak to zamknij ryja – ty złodziejski pomiocie !

 7. „rozum na tej planecie to aberacja”
  Myślenie o rozumie to aberracja, niestety nigdy się nie dowiemy co to takiego rozum.
  Na tej planecie rozumu nie ma i nie będzie nigdy.
  Spryt ewolucyjny to wszystko na co nas stać, rozum nie jest przenoszony przez geny, wysiłki by to zmienić zawsze skończą się na cmentarzu.

  • rozum jest przenoszony przez geny ale nie jest genem dominujacym. natomiast gen socjalizmu jest. jak u innych ssakow stadnych. socjalizm to po prostu stado. stado rozdete do poziomu panstwa. rozum to czlowiek, jednostka. jak widac po plandemii, czlowiek jest rzadkim zjawiskiem.

  • A co wam zawadza chłopina, niech pogada sobie. I tak ma wyższy poziom rozumowania niż mikrocefale z korwinowskiej gimbazy. Przynajmniej nie dopomina się zwrotu zagrabionych pieniędzy przez korwinowską szajkę, jak ten wredny Jarun.

   • Przynajmniej? Przecież to ten sam ciemny typ.
    Przeszkadza, bo zaśmieca.

    A poza tym sądzę, że Ty też jesteś z tej samej stajni, o ile nie ten sam koń.

 8. No i po co ten kretyn to robi ???? A po to że nie ma nic madrzejszego do zaproponowania i powiedzenia !!!!!

 9. Berkowicz potrzebował minuty by zmiażdżyć kolegę tak jak i on-lewaka, pasożyta i będzie potrzebował kilku lat w pudle żeby zrozumieć, że nie należy przywłaszczać cudzego mienia. Chociaż czerwone pijawki od żłobka do nagrobka w partii urodzili się po to, by pasożytować.

Comments are closed.