Nie tylko Janda i Miller. Także Zborowski, Seweryn, jego córka i Materna na liście osób zaszczepionych przez WUM

Wiktor Zborowski.
Wiktor Zborowski. (Zdj. PAP/Andrzej Rybczyński)
REKLAMA

Aktor Wiktor Zborowski, aktorka Maria Seweryn oraz „satyryk” i reżyser Krzysztof Materna są także na liście osób zaszczepionych „z puli” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Według informacji Polsat News, aktorka Krystyna Janda dzwoniła do aktorów seniorów przed świętami z propozycją szczepień w WUM. Mieli być „ambasadorami” akcji promującej szczepienia.

Maria Seweryn potwierdziła Polsatowi – „Tak, zaszczepiłam się. Nie sądziłam, że będzie afera z tego powodu, a teraz żałuję. (…) Moi rodzice (Krystyna Janda i Andrzej Seweryn – red.), będąc seniorami, byli na liście osób do zaszczepienia. Ponieważ mój ojciec porusza się o kulach, pojechałam z nim na szczepienie. Nie było nikogo poza nami, pani doktor mnie zaprosiła i powiedziała, że 'skoro już pani jest, niech pani wejdzie, jest otwarta dawka’. Ja z tego skorzystałam. Nie miałam poczucia, że to nieetyczne, ponieważ zrozumiałam to tak, że dawka się zmarnuje.”

REKLAMA

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w czwartek, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek przeznaczonych dla personelu medycznego zaszczepił 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, „w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień”.

Owych „ambasadorów” wybierano według dziwnego klucza. Był tu postkomunistyczny polityk i europoseł SLD Leszek Miller, a wszyscy zaszczepieni „celebryci” dziwnym trafem są sympatykami totalnej opozycji.

Źródło: PAP

REKLAMA