Izraelski deputowany zaraził się koronawirusem 10 dni po zaszczepieniu

Israel Eichler. / foto: YouTube

10 dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki, deputowany Israel Eichler, zastępca Yahadout Hatorah z religijnej partii ortodoksów Zjednoczony Judaizm Tory, poczuł się źle. Przeprowadzony u niego test na Covid-19 pokazał wynik pozytywny.

To kolejny zarażony koronawirusem deputowany Knesetu. Z tym, że akurat on zaszczepił się już 10 dni wcześniej. Tydzień wcześniej zachorowało dwóch innych dwóch posłów, a także kilku pracowników parlamentu.

Tuż przed nim pozytywny wynik testu miał jeszcze deputowany Yoav Ben-Tzur z także z religijnej partii Szas (Sefradyjska Partia Strażników Tory).

Eichler ma 65 lat. Wydał oświadczenie, że czuje się jednak dobrze. Eichler otrzymał pierwszą z dwóch dawek szczepionki Pfizer. Nie wiadomo, czy przyjmie drugą dawkę. Szczepionka Pfizer nie jest w pełni skuteczna przed przyjęciem dwóch dawek, co wyjaśnia zakażenie deputowanego.

Do tej pory najciężej zakażenie przechodził David Bitan z partii Likud. Był nadal hospitalizowany, chociaż jego stan zdrowia się poprawiał. W Izraelu zarażeni już byli w ostatnich miesiącach minister zdrowia Yaakov Litzman, minister imigracji Pnina Tamano-Shata, minister ochrony środowiska Gila Gamliel, minister ds. Jerozolimy Affairs Rafi Peretz i kilku innych ważnych polityków.

Na kwarantannę wysyłano z kolei m.in. samego premiera Benjamina Netanjahu, czy szefa sztabu armii Aviva Kohaviego. Masowy program szczepień trwa w Izraelu od 20 grudnia. Według Ministerstwa Zdrowia liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, wynosiła tu blisko miliona, czyli ok. 12% populacji.

Źródło: Times of Israel

8 KOMENTARZE

  1. Nie jest żadną tajemnicą, ani sensacją, że szczepionki na coronawirusa nie mają 100% skuteczności, ale oscylującą w okolicach 90%. Nie istnieją 100% skuteczne szczepionki, ani leki.

  2. Ponad 90% procent osób nawet bez szczepienia nigdy nie zachorowałoby na koronę, bo chorych jest grubo poniżej 10%. Jakieś około 3% przypadków na całą populację.

    Mógłbym tym 90% wstrzyknąć roztwór soli kuchennej, a oni pozostaną zdrowi.
    Sukces!

    Ale niestety ta szczepionka to nie jest roztwór soli. Ona może tym 90% zdrowym tylko zaszkodzić, o czym wielu ludzi przekonało się już boleśnie.

    Dziwi mnie, że prawie nikt takich oczywistości nie widzi.

Comments are closed.