„Kaktusy” roku 2020 dla firm, które zawiodły klientów

Kaktus
Fot. ilustr. kaktusy Wikipedia
REKLAMA

Jak co roku, francuski magazyn „60 milionów konsumentów” przyznał wątpliwe „wyróżnienia” dla firm, czyli tzw. „kaktusy” za nabijanie klientów butelkę. W tym roku spory wpływ na wyniki miała mniemana pandemia koronawirusa i „zamykanie” branż.

Pewnie dlatego w tym rankingu na czoło wysunęła się firma Go Voyages-Opodo należąca do grupy E-Dreams z Barcelony. Lionnel Maugain z magazynu konsumentów wskazuje, że przyznanie „złotego kaktusa” Go voyages-Opodo, firmy zajmującej się turystyką online to efekt pandemii.

To w branży turystycznej w 2020 roku było najwięcej sporów sądowych oraz skarg i reklamacji klientów. Go voyages-Opodo z grupy E Dreams ma problemy z zaspokojeniem roszczeń klientów. Dodatkowo firma reagowała na pandemię i konsekwencje kryzysu bardzo wolno.

REKLAMA

Chodzi tu może nawet setki tysięcy niezadowolonych klientów. Stąd „kolosalna irytacja”, która przyniosła im „złotego kaktusa”.

Drugie miejsce zajęła firma Leetchi organizująca zbiórki pieniędzy w interencie, czyli fundraisingiem. Firma miała problemy z weryfikacją i obsługą klientów, co spowodowało zablokowanie pieniędzy z wielu zbiórek.

Kolejny „kaktus” trafił do firmy energetycznej, włoskiej grupy ENI, dostawcy energii. W jej przypadku odnotowano tysiące skarg na błędne faktury, czy trudności w rozwiązywaniu umów. ..

Kłująca „nagroda” czeka też importerów sezamu z Indii. Wiele produktów trzeba było wycofać ze sklepów, bo sprowadzona jesienią partia sezamu była skażona. W Indiach sezam został skażony dwutlenkiem etylenu, uznanym za rakotwórczy.

Sezam trafił wielu produktów, jak ciastka, chleb, suchary, batony, gotowe dania. Znalazł się przez to także w wielu „produktach ekologicznych”.

„Kaktus” za Niebezpieczny Produkt Roku pojedzie jednak do USA. Chodzi o krzesełko dla dzieci, które może też być kołyską. Okazało się po prostu niebezpieczne dla niemowląt i grozi nawet ich uduszeniem. Uniwersytet Nauk Medycznych w Arkansas wskazał ryzyko uduszenia jeśli leżaczek zostanie przechylony o więcej niż dziesięć stopni.

Sprzęt został zakazany w Stanach Zjednoczonych po doliczeniu się stu zgonów. Chodzi o model krzesełka firmy Fisher-Price.

Źródło: France Info

REKLAMA