Minister Niedzielski OSZALAŁ! Ograniczy dostęp do usług publicznych dla niezaszczepionych?

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest zwolennikiem nazistowskich rozwiązań. Chce segregować ludzi i nadawać im różne prawa w zależności czy się zaszczepia, czy nie. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)
Minister zdrowia Adam Niedzielski. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)
REKLAMA

W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – powiedział w wywiadzie dla „Wprost” szef MZ Adam Niedzielski.

Rozmowa została opublikowana na stronie tygodnika.

Segregacja sanitarna plus?

Szef MZ Adam Niedzielski przekazał w niej, że rząd będzie zwiększać tzw. „benefity” dla osób zaszczepionych „podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany”. Chodzi o segregowanie ludzi i dzielenie ich na kategorie. Ludzie niższej kategorii będą mieli mniejsze prawa. Określenie „benefity” ma ukrywać prawdziwą intencje – segregowania ludzi i nadawania im różnych praw.

REKLAMA

Pytany, czy wzorem Wielkiej Brytanii wprowadzone zostaną specjalne legitymacje zaszczepionych, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. – I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie – dodał.

Na pytanie, czy jest „plan B”, gdyby jednak nie udało się przekonać większości do szczepień, Niedzielski odparł, że w wielu krajach toczy się dyskusja, co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych.

I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji – czytamy.

Inaczej mówiąc niezależnie od tego, że obywatele płaca składki zdrowotne, to jak się nie zaszczepią tak jak, życzy sobie Niedzielski, to nie będą leczeni tak jak inni i mogą sobie umierać. Wystarczy, że inne państwa wprowadza jakieś nikczemne i głupie rozwiązania, a Niedzielski i PiS przeniosą je do Polski.

Niedzielski się zaszczepi?

Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie „wyjdzie na to, że się boi”, minister odparł, że „zawsze będzie krytyka”. – Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody – ocenił.

Jak dodał, najwcześniej uda mu się pewnie zaszczepić „w okolicach wakacji”. – A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami – wskazał.

Minister powiedział także, że w kampanię na rzecz szczepień zaangażują się m.in. sportowcy, „choćby z grupy Orlen Team, czyli reprezentanci Polski”. – Mamy też kilku celebrytów znanych z ekranu. Reszta będzie zaskakująca. Nic nie powiem do 15 stycznia – dodał.

REKLAMA