Łukaszenka o koronawirusie. „Pomyślcie komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał?” [WIDEO]

Aleksander Łukaszenka. / foto: Prt Sc TVP Info
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka, który niedawno oświadczył, że nie zamierza szczepić się na koronawirusa, teraz zadaje niewygodne i dające do myślenia pytania ws. mniemanej pandemii.

Białoruś, w przeciwieństwie do państw Zachodnich nie wprowadzała lockdownu i nie panikowała z powodu mniemanej pandemii koronawirusa.

Życie toczy się tam niemal tak samo, jak wcześniej.

W ostatnich dniach odbyły się nawet Sylwestrowe bale, które podawał daje na Twitterze…europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

Mimo tego ludzie nie „umierają na ulicach” z powodu koronawirusa.

Według danych worldometers.info, która gromadzi oficjalne statystyki dotyczące koronawirusa z całego świata, na Białorusi zakaziło się niespełna 200 tysięcy osób, z których 1,442 zmarło na koronawirusa lub koronawirusa z chorobami współistniejącymi.

Niedawno Łukaszenka zadał pytania, które mają skłonić do myślenia ws. mniemanej pandemii koronawirusa.

Nie wirus, a psychoza. Dużo ciekawego Wam powiem. Pomyślcie na początku nad dwoma pytaniami – zaczął. – Pierwsze pytanie: Koronawirus to jest infekcja stworzona przez człowieka? Czy przypadkowo z powietrza się pojawiła?

Komu ona była potrzebna? – pytał dalej. – Drugie pytanie. Nie odpowiemy na razie na to pytanie, ale powiedzcie… na świecie, zaczynając od moich kolegów polityków i kończąc niżej. Spróbowali to wykorzystać w swoich celach i interesach?

Pomyślcie nad dwoma pytaniami. Komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał? – dodał. – Niektórzy ogłosili, że to jest wojna – przypomniał.

Łukaszenka nawiązał do różnych sytuacji w innych państwach, takich jak „żółte kamizelki” czy wybory.

Każdy zaczyna coś kręcić (…) Szczerze Wam powiem, nie poddawajcie się tej psychozie. To jest gorsze niż koronawirus, więc zawsze wyciągam Was z tej choroby – podkreślił.

Dalej Prezydent Białorusi żartobliwie stwierdził, że niezależnie czy włączymy żelazko, czajnik czy telewizor, wszędzie tylko koronawirus.

Wszędzie ta zaraza. Nie poddawajcie się tej psychozie – powiedział i zaapelował o troskę o swe dzieci i rodziców.

23 KOMENTARZE

 1. Trzeba rozważyć emigracje na Białoruś, gorszego reżimu niż tutaj tam niema, a przywódca przynajmniej mówi prawdę i podejmuje samodzielne działania.

  • Ja już próbowałem przez stronę ambasady się oś dowiedzieć ale mnie zignorowali. Wygląda na to że wyląduję w obozie koncentracyjnym/ izolacyjnym dla niezaszprycowanych.

 2. Śmiać mi się chcę jak słuszę o ludziach którzy uciekli z Białorusi do Polski prosząc o azyl. Polski ostoi swobód obywatelskich, praworządnosci i demokracji..

 3. Można tylko zazdrościć Białorusinom nie skorumpowanego, trzeźwo myslacego przywódcy. Inaczej niż pacholki pod wodzą kaczki-łajdaczki mordujący naród którym zarządza

 4. to jest PREZYDENT który twierdzi to samo co nasz pewien odłam procentowy STOP KORONA ŚCIEMIE !!! stop rządowi morawieckiego i stop dla prezydenta belwederskiego AMEN.

 5. to jest psychoza, ale też nie jest to sztucznie zrobiony wirus. ten patogen był od dawna i teraz tylko został nazwany.
  ale psychoza jest i to ogromna. zyskuja chinczycy bo osłabiaja agresora.

 6. Mimo, że ma niechlubną przeszłość, to teraz aż chce się podać rękę Łukaszence i pogratulować rozumu, na Białorusi ludzie powinni wychodzić na ulice ale żeby okazać poparcie dla swojego prezydenta, bo są jednym z nielicznych państw gdzie panuje normalna normalność w odróżnieniu od większości europy a nawet świata. Niestety w polin zwalcza się Łukaszenkę bo gość sprzeciwia się sadystom-globalistom.

  • Te zadymy na Białorusi to właśnie robota sadystow-globalistow z zemsty za niezależność prezydenta Łukaszenki i sprzeciw na oznakowanie ludności znamieniem bestii.

 7. Ale zobaczcie, że na Białorusi Divoc91 nie musi szaleć, bo tam w dużej mierze jest „posprzątane”, czyli gospodarka kontrolowana przez państwo, kraj znakomicie przygotowany na przyjęcie korporacji, tylko słusznie negocjuje – czy będą to korporacje chińskie, czy amerykańskie.

Comments are closed.