Janda, PiS i spółki. Mentzen: „Tego towarzystwa nie da się pozbyć. Trzeba to bagno osuszyć”

Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen

– Cała Polska ekscytuje się kilkunastoma aktorami, którzy poza kolejką zaszczepili się w szpitalu w Warszawie. W tym samym czasie Puls Biznesu opisał, co dzieje się w kontrolowanej przez Skarb Państwa JSW SA, ale to cieszy się już znacznie mniejszym zainteresowaniem – pisze dr Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Jastrzębska Spółka Węglowa powołała w 2017 roku spółkę JSW Innowacje, która miała zająć się pracami badawczo-rozwojowymi. Spółka dostała 80 mln zł i zajęła się działalnością badawczą.

Ponieważ jak już wiemy, PiS nie zatrudnia ekspertów, bo ci nie chcą realizować programu partii, dlatego spółka została obsadzona sprawdzonymi przez partię matkę ludźmi.

Sprawdzeni ludzie wzięli sobie do serca wezwania premiera Morawieckiego, który chciał, żeby urzędnicy i państwowe spółki zajęli się innowacjami, dlatego zaczęli działać niezwykle sprawnie.

Spółka zaczęła prowadzić dziesiątki projektów, z których żaden nie odniósł sukcesu. Od razu sukcesu, żaden do niczego w ogóle się nie przydał, nie mówiąc o jakimś sukcesie. 80 mln zł poszło…

Gdzie? Na wynagrodzenia zarządów, na zlecanie badań i ekspertyz firmom znajomych zarządu, na wycieczki do Las Vegas, Birmy, na Majorkę.

Wyjazdów zagranicznych było 91, z czego aż 63 nie były nawet przypisane do żadnego projektu. Pieniądze szły też na usługi doradcze, PR, komunikacje, zlecane oczywiście znajomym i kolegom z byłych miejsc pracy zarządu.

Ile jest w Polsce takich spółek służących do wyciągania pieniędzy? Ile pieniędzy dla sprawdzonych ludzi idzie ze wszystkich spółek Skarbu Państwa, z ministerstw, samorządów, agencji, fundacji i innych bytów kontrolowanych przez polityków? Nikt nie wie i nikt tego nigdy nie policzy.

Szczepiąca się poza kolejnością Krystyna Janda to tylko czubek wielkiej góry lodowej, całego zastępu ludzi żyjących bardzo dobrze z tego, że mają układy z władzą.

Tego towarzystwa nie da się pozbyć, wyłapując pijawki za ogonki. Trzeba to bagno osuszyć. Sprawić, by jak największa część pieniędzy była wydawana bezpośrednio przez ludzi, bez pośrednictwa urzędników.

Bez tego zawsze pojawi się jakaś spółka, jakiś aktor, czy jakiś znajomy.

Sławomir Mentzen

Źródło: facebook.com/slawomirmentzen/

13 KOMENTARZE

 1. ciagle ci sami , na ktorych Polacy tylko patrza sluchaja i wierza w nich w jak w swiety obrazek.
  Jak moze 50 osob prowadzic matrixow na smyczy?

 2. „-Sprawić, by jak największa część pieniędzy była wydawana bezpośrednio przez ludzi, bez pośrednictwa urzędników.-” Mentzen. Oczywiście PiS kradnie więcej niż PO/PSL, nawet pozwala innym (jak to powiedział Mentzen) „pijawkom” pasożytować na państwowym organizmie. Tylko, że przyganiał kocioł garnkowi -a Mentzen, Berkowicz gołodupcy przyssani do partyjnej żyły wyciągnęli po 108 tys. zł. z państwowej kasy. Kiedy zwrócicie ?

 3. Zdrada tajnej promocji szczepień

  Zaplute karły reakcji, AKowcy,
  Którym w mieszkankach zagrzybionych dała
  Wciąż mieszkać (po co?!) prezydent wspaniała,
  Lub ich potomstwo… Bo nie ZMPowcy!
  Bo nie ELITA! zdrady dokonała;
  Zdrady promocji (która była tajna)!
  I biedną Jandę topi potop łajna…

  • Ach, „jakby na mnie ktoś nas. rał” – rozpacza.
   (To nie Czaskoski i nie jego „Czajka”!)
   Ach, propaganda reżymu wypacza
   Jej dobre chęci; PROMOCJA… nie bajka!
   I z Ga(zo)ciąga też robią krętacza!
   Bo rektor chociaż zaprosił, nie wiedział,
   Że c(w). elebryci przyjdą… (Ot, tak siedział.)

   • Gdy przyszli, witał zespół teatralny;
    Lesia Milera i TVN-manów.
    Miałże wypadek zajść katastrofalny –
    Strata ampułki???!!!… Weź i się zastanów,
    Mój Czytelniku: wirus covidalny
    Mógłby zaszkodzić – bez szczepień – „ELICIE”,
    Co kocha „prawo i równość” – nad życie!!!…

 4. „Polska otwarta i sprawiedliwa!” –
  „OTAKE Polske wciąż walczy” Lech,
  I „takem Polskem” Kasprzak przyzywa,
  I Kryśka Janda z nimi… (Ach, pech!…)

  Dwa Mateusze tworzą sztafetę:
  Pierwszy – Kijowski, potem – Margot.
  Choć Martę Lempart mają („kobietę”),
  Ale… bez elit to nie jest to.

  • Elit potrzeba angażowania!
   Są (łże)elity – z PZPR.
   Ach pech!… Nie będzie, Krysiu, powstania…
   Kres snów, jak szczepień kres „wyższych sfer”!

   Zapi…liłaś i wyp…dolą
   Ciebie! Kijowski już wcześniej padł.
   Zamiast na scenie, Polacy wolą,
   Byś pokazała im się… zza krat.

  • czemu pytasz publicznie? Zapytaj Go bezpośrednio lub zgłoś do prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa przez Pana Mentza. Zgłoś! na co czekasz ? jak masz wiedzę o przestępstwie to Twój obowiązek! . I przestań nieustannie zawracać internautom „gitarę” czteroliterową swoją obsesją źle ukierunkowaną. Idź do prokuratury lub „sanatorium pod klepsydrą” , tam Ci pomogą z Twoją psychozą na punkcie Pana Mentza

 5. Oczywiście, jedyną metodą ‚osuszenia bagna’ jest kartka wyborcza. w związku z tym, nie przewiduję zmian w XXI wieku. Inną metodą jest wojskowy zamach stanu, ale tutaj to już całkiem nie przewiduję zmian bo w Polsce nie mamy wojska.

Comments are closed.