Bitcoin pobił kolejny rekord. Niektórzy analitycy przewidują dalsze gigantyczne wzrosty

Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Bitcoin nadal zyskuje na wartości i po raz pierwszy w historii tej kryptowaluty przekroczył barierę 35 000 USD. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy bije rekordy wartości po raz 15.

Cena bitcoina przekroczyła w środę 6 stycznia 35000 USD. Analitycy mówią o ewentualnej korekcie, ale cena ciągle rośnie. Ostatnio było to dokładnie 35.841 dolarów.

Oznacza to wzrost na jednej sesji o 6,3%.

Analitycy i brokerzy nie zidentyfikowali żadnego zdarzenia wyjaśniającego ten nowy wzrost cen. Jednak dla wielu graczy rynkowych bitcoin, zdecentralizowany i niezależny od banków centralnych, stanowi formę „cyfrowego złota”. Lokuj a pieniądze jako sposób ochrony przed inflacją.

Zwłaszcza, że banki centralne wielu krajów, na czele z Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych (Fed), prowadzą coraz bardziej akomodacyjną politykę pieniężną.

Dlatego niektórzy analitycy JPMorgan szacują np., że bitcoin może osiągnąć nawet wartośc 146 000 USD.

Jednak pod warunkiem, że jego wahania spadną i przyciągnie inwestorów, którzy obecnie preferują złoto jako bardziej stabilne.

Także analitycy Societe Generale zastanawiają się, czy bitcoin odniesie sukces w konkurowaniu ze złotem. Według tych ostatnich, w najbliższych miesiącach nastąpi odwrócenie trendu wzrostowego.

Wzrosty wartości odnotowały także inne kryptowaluty. Ethereum podrożało o prawie 6%, do 1 150 USD. Odmienny jest los ripple, której wartość wynosi tylko 0,22 USD, co oznacza spadek od listopada 2020 roku o 66%.

Źródło: Le Figaro/ AFP

5 KOMENTARZE

  1. „wirtualne złoto” ale tylko dla debi… Od początku to jest przekręt, bo od początku przedstawiano jego wizualizację jako złota moneta. Inaczej nikt by nie pomyślał że jakiśkod wogóole może być pieniądzem. Bo i nie może, nigdy nie bedzie możliwe przywiązanie do BTC jakiwjkolwiek wartości. To metoda transferu bogactwa od frajerów do twórców przekrętu. Twórcy wiedzą najlepiej kiedy nbańka pęknie, czyli kiedy zrealizują zyski

  2. Przekret wielki. Moj dzieciak zainwestowal w to $15000 Can i gadal miesiacami az mi bokiem wyszlo. Teraz ma juz $41000 i dalej gada. Ostrzegam go codziennie, ze moze walnac tak z dnia na dzien, ze sie nie pozbiera. Wymyslil sobie, ze milionerem z tego zostanie.

  3. Wydaje mi sie ze wam po prostu żal dupe sciska ze nie kupiliscie btc w marcu jak był po 3.800$.Bo jakbyscie to zrobili to teraz byscie skakali z radosci a nie mowli ze to przekret:))))Dodruk pustego pieniadza tylko napadza cryptowaluty

Comments are closed.