W reklamie zjadł kanapkę z nietoperzem. Będą kłopoty, będzie śledztwo [VIDEO]

Mężczyzna w reklamie je kanapkę z nietoperzem. Wybuchła afera.
Mężczyzna w reklamie je kanapkę z nietoperzem. Wybuchła afera. (Fot. YouTube/screen)

Australijska firma ze sprzętem turystycznym wyprodukowała reklamę, w której mężczyzna je kanapkę z nietoperzem. W dobie koronawirusa to nie do końca poprawne, więc sprawą zajmie się organ nadzorujący reklamy.

Istnieje wiele teorii na to, w jaki sposób rozprzestrzenił się wirus SARS-CoV-2. Jedna z nich – koronawirus pojawił się na targu żywych zwierząt w Wuhan, właśnie od nietoperza.

Ostatecznego dowodu na to nie ma.

Sytuację próbowała wykorzystać firma Boating Camping Fishing Store (BCF) z Australii. Jak wskazywali, reklama ta, wraz z żartobliwym fragmentem o jedzeniu nietoperza, miała zachęcić do odkrywania własnego kraju w trakcie ograniczeń w międzynarodowym podróżowaniu.

Wielu osobom jednak żart się nie spodobał. Masowo zaczęto zgłaszać reklamę do australijskiego Biura Standardów Reklamy (Ad Standards).

Oczywiście rozumiemy powagę pandemii i rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, ale jasne jest, że reklama została sformułowana w żartobliwym duchu – oświadczył rzecznik firmy BCF.

Takiej pewności nie ma organ nadzorujący reklamy. Postanowiono wszcząć śledztwo.

Część osób zwraca uwagę, że reklama może pogorszyć nienajlepsze w ostatnich miesiącach stosunki na linii Australia-Chiny.

Australia poparła bowiem globalne dochodzenie ws. pochodzenia koronawirusa. W odpowiedzi Chińczycy nałożyli embargo na niektóre australijskie towary, a ponadto odradzają podróży do państwa ze stolicą w Canberrze.

 

3 KOMENTARZE

Comments are closed.