Islamolewacy. Lider Antify wychwala zbrodniarzy i terrorystów z Boko Haram

Lider faszystów Antify z Lyonu wychwalał w mediach społecznościowych mordy dokonywane przez islamistycznych terrorystów. Zdjęcie:rebellyon.info
Lider faszystów Antify z Lyonu wychwalał w mediach społecznościowych mordy dokonywane przez islamistycznych terrorystów. Zdjęcie:rebellyon.info

Francuska policja prowadzi śledztwo w sprawie skrajnie faszystowskiego ekstremisty z Antify po tym, jak wychwalał nigeryjską islamistyczną grupę terrorystyczną Boko Haram. Lewak jest liderem Antify w Lyonie.

Luc B., członek skrajnie lewicowej grupy „Jeune Garde” – Młoda Gwardia  wielokrotnie wychwalał w mediach społecznościowych nigeryjską organizację terrorystyczną Boko Haram odpowiedzialną za masowe, niezwykle okrutne mordy dokonywane na chrześcijanach w Nigerii.

Uważany za przywódcę Antify w Lyonie, Luc B. miał kpić również z zabójstwa nauczyciela Samuela Paty, któremu imigrant z Czeczeni obciął na ulicy głowę za pokazanie karykatur proroka Mahometa na lekcji poświęconej wolności słowa. Według doniesień francuskiego magazynu LyonMag, miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wychwalania i usprawiedliwiania terroryzmu przez lewicowego ekstremistę.

Okazuje się, że członkowie faszystowskiej organizacji Antify Młoda Gwardia brali udział w orgaznizowanych przez miasto spotkaniach poświęconych walce ze skrajnie prawicowym ekstremizmem w mieście.

Śledztwo ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak siedmiu anarchistycznych ekstremistów z Antify zostało oskarżonych w Paryżu o utworzenie grupy terrorystycznej. Planowała ona ataki na policjantów lub żołnierzy. Jeden z członków grupy, 36-letni Florian D., przebywał w Syrii, gdzie walczył u boku sił kurdyjskich podczas walk z ISIS. Florian D. wrócił do Francji w 2018 r.

W tym samym czasie członkowie Antify deklarowali, że w odpowiedzi na eksmisję anarchistycznych lokatorów wypowiadają wojnę państwu francuskiemu. W zeszłym roku w Paryżu policja dokonali nalotu na squat, który uważany był za siedzibę Antify i gdzie produkowano materiały wybuchowe.

1 KOMENTARZ

  1. W Polsce popierani przez komunistyczną prasę wspierają ataki na katolickie świątynie i noszą nazistowskie wlepki hitlerjugend. Brakuje tylko,żeby podpalili budkę pod ambasadą USA.

Comments are closed.