Rozbrajanie obywateli w Afryce. Maroko chce zakazać noszenia białej broni

Szale tureckie
Koziki z czasów imperium Ottomanów Fot. Wikipedia

W Maroko pojawiają się pomysły wprowadzenia zakazu noszenia noży i innej białej broni. Na razie sprawy przestępstw z jej użyciem mają być surowiej karani.

To prawdziwa plaga, ale też rodzaj arabskiej tradycji. Pomysłodawcy zakazu przywołują statystyki. W 2019 roku wszczęto postępowanie sądowe przeciwko 16 372 osobom za przestępstwa związane z użyciem broni białej.

Dlatego wymiar sprawiedliwości wezwał prokuratorów królewskich, aby wykazali się większą stanowczością w przypadku tego rodzaju przestępstw. W 2019 liczba nożowników wzrosła o 64% w porównaniu z rokiem 2018. Wtedy zatrzymano ich „tylko” 9 957.

W tym roku w sądach Królestwa zarejestrowano 26 456 przypadków ataków i napadów, w których użyto broni białej.

Wymiar sprawiedliwości chciałby wprowadzenia całkowitego zakazu noszenia noży itp. narzędzi. Wskazuje się, że „stanowi to zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego, nietykalności fizycznej obywateli i ich mienia. Dodatkowo zagraża również bezpieczeństwu funkcjonariuszy policji.

Źródło: Bladi.net

4 KOMENTARZE

  1. Hmmm – skoro tam rządzi Król to chyba ma takie prawo.

    Co do śmiesznych prequeli – to np w średniowieczu miejscami w zachodniej Europie panowie feudalni zakazywali chłopom i mieszczanom przebywać w lasach – żeby nie kłusowali, nie organizowali band typu Robin Hooda itp – pod karą natychmiastowo wykonywanej śmierci przy złapaniu – tak że wszystko już było…

  2. Biała broń pomalować na teczowo i nikt się nie odważy jej tknac bo inaczej będzie homofobem a to już poważne oskarżenie w tym oszalalym lewackim świecie.

Comments are closed.