Iran zakazuje importu szczepionek z USA i Wielkiej Brytanii

Ajatollah Ali Chamenei duchowy przywódca Iranu. / fot. PAP/EPA
Ajatollah Ali Chamenei duchowy przywódca Iranu. / fot. PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Importowanie szczepionek z USA i W. Brytanii do Iranu jest zabronione – ogłosił 8 stycznia najwyższy irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei. Nie powoływał się na jakieś prace naukowe, ale na… zdrowy rozsądek.

Chamenei wystosował takie polecenie do urzędnikom i poinformował o zakazie w telewizyjnym przemówieniu. Powołał się na to, że „gdyby Ameryka była zdolna do wyprodukowania szczepionki, nie doświadczałaby takiej porażki w radzeniu sobie z koronawirusem we własnym kraju”.

„Nie ufam im” – dodał Chamenei i jakaś logika w tym jest. Stwierdził także, że Wielka Brytania i USA mogą po prostu próbować testować szczepionkę w innych krajach. Sceptycznie podchodzi również do preparatów pochodzących z Francji.

Pozostają szczepionki z Rosji i Chin, chociaż nad szczepionką pracują też np. w Maroku. Chyba, że opracują własny preparat.

Na razie Iran jest dość mocno dotknięty pandemią koronawirusa. Pod koniec 2020 r. rozpoczęto tam jednak badania kliniczne nad szczepionką przeciw Covid-19 krajowej produkcji.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. „Szczepionki” mogą być „testowane” na innych narodach. Pamiętajmy o pochodzeniu święta Purim (mordowanie Persów) , a my szczególnie pamiętajmy o Niemcach i bolszewikach. Każda metoda może być zastosowana, aby wyeliminować przeciwnika.

    • Pamiętajmy też o Żydach i Polin. Nie zapomnijmy, że dyrektor Pfitzera, Albert Morla, żyd grecki nie zaszczepił się, bo „nie chcę wpychać się do kolejki”.

  2. No i dobrze żadnych „szczepionek” od USA wielkiego Szatana i jego pomagierów.
    Polskojęzyczni już kupują „szczepionki” depopulacyjne :)

Comments are closed.