Netanjahu i Pfizer ustalili: „Izrael wzorem dla świata!” Do końca marca wyszprycują wszystkich

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: tter/Israel PM
Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: tter/Israel PM

Premier Beniamin Netanjahu powiedział w piątek, że po licznych rozmowach z kierownictwem firmy Pfizer, ustalono, że Izrael będzie wzorem dla całego świata w kontekście przeprowadzania strategii szczepień. Polityk dodał, że do końca marca w ramach akcji „Powrót do życia” preparat zostanie podany wszystkim obywatelom jego kraju, którzy ukończyli 16. rok życia.

Z relacji Netanjahu wynika, że w ostatnich dniach odbył aż 17 rozmów z dyrektorem Pfizera.

– Jestem podekscytowany mogąc przekazać wam wiadomość o ogromnym przełomie, który wyprowadzi nas z pandemii. Będziemy pierwszym krajem – stwierdził.

Podkreślił, że umowa zawarta z koncernem pozwoli do końca marca zaszczepić wszystkich obywateli powyżej 16. roku życia. W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać podany harmonogram akcji „Powrót do życia”.

– Uzgodniliśmy, że Izrael będzie wzorem dla świata. Dlatego przyspieszyliśmy szczepienia i zwiększyliśmy ich liczbę. Na podstawie naszych doświadczeń zostaną ustalone strategie szczepień dla całego świata – przekazał izraelski premier.

Twierdzi, że realizacja programu pozwoli obywatelom jego kraju wrócić do pracy, synagog, barów i restauracji oraz życia kulturalnego.

– W następną wigilię Paschy wszyscy razem usiądziemy do stołu – dziadowie i wnuki – zapowiedział.

Zaznaczył jednak, że w tym momencie wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, a nowe mutacje powodują wzrost liczy zakażeń i zgonów.

Źródło: rp.pl

38 KOMENTARZE

  1. Już tu chyba o tym pisałem, a jego słowa utwierdzają mnie w przekonaniu, że kroi się duża sprawa. W „normalnej” sytuacji polskojęzyczny „rząd” po prostu wziąłby łapówkę od Pfizera, firma zarobiłaby na kontrakcie z „polskim rządem”, słowem – obie strony byłyby zadowolone. I nawet pies z kulawą nogą nie sprawdziłby, że te trutki poszły na śmietnik. A tu nie, ho ho, ktoś dał prikaz, że trzeba trutkę dać Polakom. Głównie starym.

    • Dokładnie, a skutki będą długofalowe np przy wypuszczeniu nowego zwierzaczka. Nikt wtedy nie będzie tego na poważnie korelował z podaniem szczepionki.

  2. Jakież to proste rozwiązanie problemu demograficznego. Nikomu nie aplikują Cyklon B, tylko obowiązkowe szczepienia, „dla naszego dobra”. I nawet opłacani celebryci mówią: chodźcie do gazu, znaczy się: do wyszczepienia, jak bydło.

  3. I to jest dowód na to, że pan Netanjahu, szybciutko zrezygnował z pozycji syjonistycznych i przeskoczył do obozu zydo-bolszewików, którzy widocznie dają mu lepsze gwarancje bezkarności.

      • Nienawiść do Polski (tak, tak, nazwy państw piszemy z dużej litery) Cię zżera? W poprzednim wpisie twierdziłeś że „połowa polski” to Żydzi, a teraz że druga połowa to „ruskie”. A jeszcze są „europejczycy” do których się pewnie zaliczasz. Trzecia połowa? I skąd „ruskie szkoły” w PRL? Wtedy w szkole było sto razy więcej patriotyzmu niż w tych pisounijnych.

        • dlaczego maja to byc zbiory rozlaczne? dlaczego nienawisc, to sa fakty. w prl byly tylko ruskie szkoly. ten twoj „patriotyzm” to czysty faszyzm ktory teraz daje wyniki – jacy patrioci glosuja na zydow od 30 lat? ja pisze wszystko z malej. ja sie zaliczam do siebie, a nie do jakiejs grupy. ewentualnie moge sie zaliczyc do grupy ludzi obserwujacych i wyciagajacych wnioski.

      • A niechże Pani trochę waży swoje słowa.Urodziłem się w roku 1965 więc do jakiej szkoły miałem uczęszczać?Czy mi ktoś dał jakis wybór? Pamiętam wielu nauczycieli którzy jednak na miarę skromnych możliwości uczyli nas Prawdy na lekcjach historii, geografii,języka polskiego. A o zbrodni katyńskiej dowiedziałem się na ruskiej zbiórce harcerskiej czasach ruskiego ogólniaka.

        • chodzenie do ruskiej szkoly zostawilo w Panu slady o ktorych nie ma Pan pojecia. Jest Pan zaprogramowany, ta Pana Prawda jest falszem, akurat Katyn nie, ale wszystko inne tak, na przyklad „zolnierze wykleci” ktorzy byli bandytami bo wszyscy zolnierze to bandyci z definicji. A wybor mieli Pana rodzice ktorzy mogli wyjechac albo Pana nie robic. Tak samo ma Pan wybor w stosunku do swoich dzieci itp.

          • A co mają wyniki wyborów do tego kim JA się czuję? W Polsce są miliony wyborców, skąd wiesz na kogo JA głosowałem? Ty do jakiej szkoły chodziłeś? Sądząc po tym jak piszesz to pewnie do żadnej. Na razie widzę ze szybko osądzasz innych, i nie zwracasz sobie głowy czymś takim jak argument. Co i jakie ślady zostawiło w Tobie?

          • przeciez napisalem ze polowa. polowa to nie calosc. ale w demokracji wystarczy polowa zeby niszczyc. ja juz jako dziecko czulem falsz szkoly i pozniejsze badania historii potwierdzily ze mialem racje. polska historia to fake i mitologia. wszystko wykrecone ogonem.

  4. W tej wiadomości jest pewien optymizm. Jeśli szczepionki są w jakiś sposób szkodliwe, nawet przypadkowo. To mamy pewność że 100% populacji tego kochającego Polskę kraju będzie miało okazję odczuć skutki szczepienia ;)
    Chyba że swoich będą szczepić solą fizjologiczną, a palestyńczyków Pfizerem…

    • Znając „uczciwość” przedstawicieli wybranych – nie wydaje mi się, żeby to była ta sama szczepionka, którą chcą stosować np w Polsce.

  5. Dobrze. Tylko CZYM WYSZPRYCUJĄ? Nie mamy gwarancji, czy to Pfizer. A może Multivitamina albo Żeńszeń, a goje nic z tego nie wiedzą?

  6. Dla kogo israel może być wzorem – bez jaj ? Nasuwa się pytanie jakie to oni „szczepionki dostali ” , a jakie reszta świata?

  7. Tak jak myślałam to wspólny biznes dlatego szczepionka taka droga, a szef Pfizera wycofał swoje akcje za 5 milionów dolarów. Tylko, ze właśnie u nich zaszczepiony zachorował na 10ty dzień po zaszczepieniu. Oj chyba tak łatwo się tego nie pozbędą . Następny naganiacz no chyba za kasę? bo pazerny jest nawet miał być sądzony tylko stołek go uratował. Teraz nowe wybory więc zobaczymy jak to będzie?

  8. Hmmm, chyba od stworzenia świata Izrael i Izraelici są wzorem do naśladowania- toż to naród wybrany- wiadomo nie od dziś!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • No wiadomo, dlatego mamy w Polsce warszawską szkołę kształcenia rabinów od niedawna- w 2020 roku 9 absolwentów. Ciekawe kto to utrzymuje i zezwala na to? Polin nam się szykuje , ze aż.Chanuki były w polskich Urzędach Państwowych z jakiej racji? ciekawe czy Szopka Noworoczna też była?

Comments are closed.