Wbił mu nóż w udo i zostawił bez pomocy. 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

29-latek jest oskarżony o zabicie 19-latka z Włocławka. Zwłoki nastolatka znaleziono w lesie k. Marianek.

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany w związku z zabójstwem nastolatka z Włocławka. Ciało 19-latka znaleziono w lesie k. Marianek (woj. Kujawsko-Pomorskie) 6 stycznia.

Inny zatrzymany mężczyzna – 23-latek – odpowie za nieudzielenie pomocy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu.

– Udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Mogę przekazać, że nie był on osobą poszukiwaną. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w kierunku zabójstwa – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak.

W trakcie oględzin zwłok 19-latka odkryto ranę kłutą podudzia. Ciało zostało znalezione w kompleksie leśnym przy drodze żużlowej.

– Kryminalni z włocławskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, pracując nad wyjaśnieniem sprawy, wytypowali i zatrzymali w czwartek do wyjaśnienia sześciu włocławian. Mężczyźni w wieku od 23 do 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Natomiast w piątek policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że dwóch z zatrzymanych w wieku 23 i 29 lat może mieć związek ze śmiercią 19-letniego mieszkańca Włocławka. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury – przekazał w sobotę st. sierż. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie ciosu nożem i pozostawienie rannego bez udzielenia pomocy.

– Za zabójstwo 29-latkowi może grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. 23-latkowi za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnił st. sierż. Tomaszewski.

Źródło: Polsat News

2 KOMENTARZE

Comments are closed.