We Włoszech podano 550 tys. szczepionek. Premier chełpi się pierwszym miejscem w UE

Rozpada się koalicja tworząca nieudolny lewicowy rząd Giuseppe Conte Foto: PAP/EPA
Rozpada się koalicja tworząca nieudolny lewicowy rząd Giuseppe Conte Foto: PAP/EPA

Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w sobotę, że w kraju zaszczepiono dotąd przeciwko koronawirusowi około 550 tysięcy osób. Tym samym, dodał, Włochy są na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby podanych szczepionek.

Szef rządu napisał w mediach społecznościowych: „Dzisiaj z około 550 tysiącami wykonanych szczepionek jesteśmy pierwszym krajem w Unii Europejskiej”.

Podkreślił, że za Włochami są Niemcy z około 500 tys. osób zaszczepionych.

„To doskonały rezultat, który dodaje nam otuchy i który powinien zachęcać nas do tego, by dalej podążać tą drogą i stanąć na wysokości wyzwania, jakie również w najbliższych miesiącach będzie trudne” – dodał premier.

Zaznaczył, że kraj przechodzi bardzo trudny okres, czym – jak dodał – „wyczerpany jest cały naród”.

Pandemia – napisał Conte – „wystawia na ciężką próbę naszą gospodarkę, naszą kondycję społeczną, a nawet psychologiczną”.

„W tym momencie musimy skoncentrować się z najwyższą uwagą na planie szczepień” – oświadczył włoski premier.

NCzas/PAP

5 KOMENTARZE

  1. to jest jakis wyscig o nagrode. od samego poczatku. jakby ktos kto rozpisal konkurs na zamordyzm sie przygladal.mysle ze sam szatan juz tu jest i patrzy.

  2. To jest bandyta i tyle mogę powiedzieć jako osoba mieszkająca w tym kraju. Chora pora z tego kraju uciekać bo gorszy zamordyzm jak w Polsce

Comments are closed.