Obywatelskie nieposłuszeństwo na Mazowszu. W Legionowie WSZYSTKIE restauracje otworzą się 18 stycznia?!

Według PIE Polska należy do krajów, które w Europie najmniej ucierpiały w wyniku pandemii i lockdownu. . Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Według PIE Polska należy do krajów, które w Europie najmniej ucierpiały w wyniku pandemii i lockdownu. . Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

– Dłużej czekać nie będziemy – mówią przedsiębiorcy z Legionowa i zapowiadają – w poniedziałek się otwieramy. To już kolejny przykład obywatelskiego nieposłuszeństwa w Polsce.

„Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu Restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek” – informuje na Facebooku przedsiębiorca Maciej Adamski.

„Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Zapraszamy do Wszystkich do Restauracji nie tylko naszych ale wszystkich w tym mieście. Wspieramy się nawzajem. Bez Was nie damy rady. A służby które do nas przyjadą prosimy o bycie ludźmi” – dodaje.

Otwarte restauracje w Legionowie na Mazowszu wpiszą się w większą, ogólnopolską akcję „#otwieraMy”. Polacy mają dość koronareżimu, czyli zamkniętych biznesów, ograniczonych zarobków, braku możliwości normalnego działania. Lista biznesów, które się otworzyły jest długa – na bieżąco można ją śledzić na Twitterze: https://twitter.com/otwieramy .

Czy po Legionowie obudzą się przedsiębiorcy w innych miastach regionu?

Sprawę komentuje ratusz

Money.pl chciało zapytać prezydenta Legionowa, czy rzeczywiście wspiera bunt przedsiębiorców. „Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika, prezydent nie będzie zabierał w tej sprawie głosu” – czytamy.

– Pomagamy lokalnym firmom. Nie będziemy się jednak wypowiadali. To oddolna inicjatywa przedsiębiorców – powiedział nam Kamil Stępkowski, rzecznik prasowy Legionowa.

– Legionowo od początku ulgami i inną formą pomocy wspiera restauratorów. – zaznaczył rzecznik. Jak podkreślił, na terenie miasta od 2020 r. funkcjonują m.in. Legionowski Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców (LPPP) oraz Rynek on-line.

Na oficjalnej stronie Legionowa pojawił się również komentarz dotyczący planowanego protestu przedsiębiorców:

„Jest to protest przedsiębiorców i aby uniknąć nadania mu, szczególnie przez media ‚narodowe’, charakteru politycznego Urząd Miasta Legionowo ani Prezydent Miasta Legionowo nie będą wypowiadać się w tej sprawie. Jeszcze raz deklarujemy wsparcie, także prawne, legionowskim przedsiębiorcom” – czytamy.

Źródło: money.pl

26 KOMENTARZE

 1. Bez sensu, że czekają do 18-tego. Po co? Trzeba to zrobić i nie informować o tym naszych wrogów, pseudo policji – żołnierzy reżimu i bandytów z (nie)rządu.

  • Chcą aby zdecydowało się do tego czasu więcej ludzi. Poza tym otworzenie zamkniętej przez dwa miesiące knajpy to nie jest coś co robi się w dzień, trzeba znaleźć pracowników, posprzątać, uzupełnić zmarnowane zapasy i odtworzyć całe linie zaopatrzenia. Niektórzy już nawet meble musieli posprzedawać.

 2. Jak się teraz wszyscy przedsiębiorcy „troszczą” o pracowników…aż miło popatrzeć i posłuchać, a jeszcze rok temu w d..mieli sytuację życiową pracowników…mówili – jak się nie podoba to w.. bo na ich miejsce czeka już 10 innych, chcieli wspólnie z Morawieckim sprowadzić więcej taniej siły roboczej z zagranicy…Mogą teraz tak jak sami radzili przebranżowić się lub szukać szczęścia za granicą – tacy fachowcy na pewno z głodu nie zginą ;)

 3. Dobrze, otwórzmy restauracje ale niech wówczas ich właściciele zobowiążą się do odszkodowania na za zachorowanie na COVID – powiedzmy tak po 50k? No bo jak „pandemii nie ma” to nie powinien być to problem?

 4. „Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego” to jest coś czego oczekuję od polityków, realnego wsparcia dla tych ludzi którzy stawiają opór totalitaryzmowi sanitarnemu. Jakie realne wsparcie daje konfederacja? Chciałbym to wiedzieć.

 5. Pisowski rząd jest częścia międzynarodowej grupy przestęstępczej o charakterze terrorystycznym i totalitarnym która łamie prawa człowieka, wprowadza do obrotu broń biologiczną / chemiczną ( szczepionki) przeprowadza eksperymenty medyczne na ludności bez jej zgody, wymusza i ściąga haracze ( nielegalne mandaty), teerroryzuje przedsiębiorców celem doprowadzenia ich do upadłości ( lockdown) oraz prowadzi celową depopulację.

 6. To trzeba skoordynować wszystko. Najpierw górale zapowiedzieli i zaczynają się inni przyłączać. Trzeba pokazać bandytom, że to nie żarty. Potem tysiące spraw i tysiące wyroków. Każdy policjant biorący udział w akcji powinien być skarżony z art. 231 KK. Nie wiem na jakiej podstawie prawnej ludność pacyfikuje wojsko. Może też by należało się temu przyjrzeć czy aby to jest zgodne z konstytucją. Sprawy zakładać oficerom zarówno wojskowym jak i policyjnym. Ich to nie morze ominąć. „wojakami”

  • To oni wydają rozkazy. To oni łamią prawo. Swoją droga to używanie wojsk obrony terytorialnej do pacyfikowania ludzi to zniszczenie idei tych wojsk. Nikt normalny nie będzie chciał współpracować z takimi

  • Nie może kilkudziesięciu dupków trzymać za pyski 38 milionowego narodu , nie pozwólmy na to . Jak trzeba będzie przyjedziemy do Warszawy , biedni będą .

 7. Brawo , brawo , brawo nareszcie , brońcie kochani swoich miejsc pracy swoich biznesów , bo je chcą wam odebrać , dla jakichś korporacji o zapewne niepolskim kapitale. masowo pozbądzmy się jeszcze tych głupawych maseczek , bo to kagańce znak zniewolenia i władzy nad nami. Wszystkie dane o zachorowaniach i zgonach są wyssane z palca , jak można to sprawdzić ? Nie da się , kłamią wszyscy bo im tak kazano .

Comments are closed.