„Dobrowolne” szczepienia w Szwecji. Albo się zgodzisz, albo jesteś zwolniony

W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki . Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Pracownicy służby zdrowia w Sztokholmie otrzymali informację o obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19. Alternatywa? Zwolnienie. „Obowiązek szczepienia dotyczy wszystkich pracowników opieki nad osobami starszymi, w tym lekarzy” – podał serwis informacyjny NewsVoice.

Portal miał dotrzeć do pracowników szwedzkiej służby zdrowia. Ich przekaz różni się od informacji jakie przekazały władze, że „personel medyczny powinien mieć pierwszeństwo w kolejce szczepień”. Zdaniem samych zainteresowanych, chodzi o wiele więcej niż tylko priorytet.

Rządzący zapomnieli dodać, że poza pierwszeństwem pracownikom zostało postawione ultimatum. Jakie? Albo szczepionka, albo zwolnienie. Według doniesień NewsVocie pracownicy otrzymali tę wiadomość od swoich przełożonych.

Jedni są zadowoleni, że zaszczepienie ich jest priorytetem, ale grupa tych, którzy chcą uniknąć przyjęcia preparatu, cichy przymus rozwścieczył.

Niektórzy najzwyczajniej obawiają się przyjmować szczepionki, które zostały wyprodukowane w rekordowym czasie, a pamięć o skandalu związanym z narkolepsją związaną ze szczepionką przeciwko świńskiej grypie jest wciąż żywa.

„Po zastosowaniu szczepionki Pandemrix przeciwko grypie świńskiej w 2009 r. w Europie, uderzająco wiele osób zapadło na narkopleksję, chorobę powodującą nadmierną senność. Szwecja płaci ofiarom odszkodowania” – podał przed pięcioma laty portal dw.com.pl.

Gwarantowana odporność uzyskana dzięki szczepionce jest ograniczona do około trzech miesięcy po przyjęciu dwóch dawek.

Według informacji NewsVoice zwolnienia z obowiązkowych szczepień dotyczą tylko kobiet, które są lub planują zajść w ciążę w najbliższej przyszłości oraz pracowników, którzy mają bardzo poważne alergie.

Pracownicy z którymi rozmawiał NewsVocie, chcą zachować anonimowość, bo boją się otwarcie mówić o swoich obawach wobec nowej szczepionki.

13 KOMENTARZE

 1. Produkt mRNA, zwany dla zmylenia przeciwnika szczepionką zmienia DNA człowieka przy współudziale retrowirusów , które ma większość populacji i które namnażają się szczególnie chętnie dzięki m.in. sieci Wi-Fi.Skutkiem będą wszelakie choroby autoimmunologiczne.Ludobójstwo na raty pod dobrowolnym przymusem.

 2. Dziwne – pracownik medyczny w Szwecji boi się zwolnienia? To chyba fake news bo w Szwecji jest brak pracowników zdrowia.
  To bardzo dobrze polscy lekarze wrócą do Polski

 3. to ta liberalna, wyrozumiała Szwecja? no cóż, pozostaje zagrożonemu personelowi przejść na popularną religię z bliskiego wschodu i / lub się zelgiebetować…nie tkną!

 4. wolność

  najgorsze nie jest to, że sa takie zalecenia
  najgorsze że nie ma innej opieki zdrowotnej niz państwowa

  P.S. Czy założyłes już wolnosciowe konto na mastodon-cie, komunikator: wire, element(matrix), tox

  • Ja bym się zwolnił i poszukał pracy gdzieś z dala od osób starszych. Wystarczyłoby żeby 15% lekarzy a zwłaszcza pielęgniarek zrobiło taktyczny odwrót z tych stanowisk i by i wzrosła śmiertelność dwukrotnie. Wtedy zobaczymy co będą dyrektorzy szpitali kombinować. Zaczną zatrudniać lekarzy i inżynierów? (wiadomo skąd)

 5. Przecież w Szwecji każdy facet może poczuć się kobietą i mieć zamiar zajść w ciążę, a nie może go za to dyskryminować pracodawca. W czym więc problem, lgb-coś tam stworzyło furtkę do ominięcia szczepienia.

Comments are closed.