Godek wygrywa ze Śmiszkiem. Sąd przyznał jej rację ws. nazwania homoseksualistów „zboczeńcami”

Kaja Godek. Źródło: PAP
Kaja Godek. Źródło: PAP

Znana działaczka pro-life Kaja Godek wygrała w sądzie z grupą homoseksualistów, której przewodził Krzysztof Śmiszek. Poszło o stwierdzenie, że osoby o odmiennej orientacji „są zboczone”, którym posłużyła się przed trzema lat w jednej ze stacji telewizyjnych. Sąd Okręgowy nie miał wątpliwości po czyjej stronie jest racja.

O triumfie nad 16-osobową grupą homoseksualistów Godek poinformowała na Facebooku.

„Z satysfakcją informuję, że Sąd Okręgowy w Warszawie podzielił argumentację moich obrońców i oddalił w całości powództwo dotyczące słowa +zboczenie+ oraz innych moich wypowiedzi o LGBT – napisała.

Polsat News przypomina, że Godek nazwała homoseksualistów zboczeńcami na antenie tej właśnie stacji w maju 2018 roku. Aktywistka pro-life stwierdziła też wtedy, że  „premier Irlandii Leo Varadkar obnosi się ze swoją dziwną orientacją”.

Słowami Godek strasznie oburzyło się 16 homoseksualistów, w tym działacze na rzecz „praw LGBT”. Do pozwu przystąpiły też organizacje spod znaku tęczy.

Godek zaznaczyła, że  „16 homoaktywistów nie udowodniło, że mają legitymację czynną, tj. że wypowiedzi o homoseksualistach bezpośrednio ich dotyczą”. Sąd przychylił się nad linią przyjętą przez jej obrońców, uznając, że aktywistka odniosła się do zjawiska a nie konkretnych osób.

W gronie osób pozywających Godek był obecny poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

„Szczególnie pozdrawiam jednego z powodów – partnera Roberta Biedronia, czyli Krzysztofa Śmiszka, który chodzi po świecie i mówi, że jest gejem. To nie znaczy, że jak Pan pójdzie do sądu i powie, że jest gejem, to będzie Pan mógł wymusić zakaz jakiejkolwiek krytyki homoseksualizmu jako takiego” – napisała Godek.

Godek pokreśliła, iż fakt oddalenia omawianego pozwu świadczy o kształtującym się, dobrym orzecznictwie, które zapobiega wymuszania poprawności politycznej w sądach pod naciskiem ruchów LGBT.

 

 

30 KOMENTARZE

 1. ja uwazam ze homoseksualizm jest zdeterminowany genowo. nie jestem naukowcem, ale badania na ten temat nie sa prowadzone. rozwijajac moja mysl uwazam ze homoseksualizm to z punktu widzenia nauki wada genetyczna. czy zajmie sie tym jakis naukowiec?

 2. Bibi,!homo sie nie rodzi homo sie staje pk jakis traumatycznych przezyciaCH W DZIECINSTWIE!Tak samo jak nikt nie rodzi sie pedofilem,zlodziejem ,morderca,klamca,nekrofilem

  • calkowicie bledne. moi koledzy homosie mowia mi ze od urodzenia wiedzieli ze sa homo i nie mieli zadnych traumatycznych przezyc. tak samo mowia pedofile, mordercy i nekrofile na zeznaniach w sadzie. co do zlodziei to oczywiscie jest to zawod, wiec sie go uczy. wiele zwierzat jest homo, one nie maja traumatycznych przejsc „w dziecinstwie”.

 3. skoro rozmnazanie i pociag do drugiej plci sa zdeterminowane genowo, tak samo jak wstret przed seksem w rodzinie (bariera stadna), to czemu nie homoseksualizm, pedofila, incest? pare genow gdzie indziej i juz.

 4. Drogi bibi, jeśli tak jest to gen recesywny powinien zanikać, ergo algo zboki udają homo albo homo wymierają, ponieważ nie mają jak biologicznie przekazywać genów. Pomijam twierdzenie, że w rodzinach homo rodzi się więcej dzieci…

 5. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, zaniechawszy naturalnego współżycia z kobietami, zapłonęli wzajemnym do siebie pożądaniem: mężczyźni uprawiali bezwstyd z mężczyznami i tak sami na sobie otrzymywali słuszną zapłatę za swoje zboczenia.” Rz 1.26-27

 6. Sodomia to grzech ciężki. Trzeba się modlić za tych nieszczęśliwych ludzi. Mniej żartować z tego lub powstrzymać się od żartów. Więcej refleksji. Co oczywiście nie wyklucza silnej, stanowczej i konsekwentnej obrony, gdy ideologie homisiowskie chcą wkroczyć w życie ludzi PRZYZWOITYCH.

  • jesli sodomia sprawia ludziom przyjemnosc, to dlaczego ma byc grzechem, bo sprawia przyjemnosc? Sodoma zostala zniszczona bo tam gwalcili normalnych i dzieci, jak teraz politycy, a nie dla tego ze byli sodomitami. gwalt jest grzechem a nie sodomia. seks jako grzech wymyslil Augustyn 4 wieki po Jezusie, bo mial wzwod ktory nie pozwalal mu sie modlic. Do tego czasu ludzie gzili sie bez grzechu?

 7. Brawo pani Kaju zawsze popierałem pani działania zwłaszcza w obronie życia poczętego . Nigdy nie przypuszczałem , że o normalność będziemy musieli walczyć.

Comments are closed.