Niezwykła historia. Krzyż na szyi dziewięciolatka uratował mu życie

Krzyż i kula z Argentyny Fot. twitter

W Argentynie 9-latek został uratowany przed zbłąkaną kulą dzięki krucyfiksowi na jego szyi. Do wydarzenia doszło w czasie Sylwestra. Chłopca uderzyła w klatkę piersiową zbłąkana kula, jednak zatrzymał ją krzyż.

Dziura w krucyfiksie jest dowodem na to, że uratowało mu to życie. „Dla nas to cud” – powiedziała dziennikarzom jego matka Alejandra.

W sylwestra Tiziano bawił się przed swoim domem w Las Talitas w Argentynie ze swoją siostrą i kuzynką. Nagle poczuł ostry ból w klatce piersiowej. Następnie znalazł kulę na ziemi przed sobą, a noszony przez niego na szyi krzyż miał ślady uderzenia.

9-letniego chłopca natychmiast przewieziono do szpitala Bambino Gesù (Szpital Dzieciątka Jezus). Wyszedł z niego już niecałą godzinę później. Rana okazała się powierzchowna. Impet kuli został bowiem powstrzymany. Co ciekawe w momencie uderzenia kuli krzyżyk prawdopodobnie był odwrócony. Kula wybiła w nim dziurę, ale postać Jezusa Chrystusa pozostała nienaruszona.

Srebrny krzyż ofiarował chłopcu ojciec. Po uderzeniu zerwał się z łańcuszka. Lokalne media nazwały to „cudem nowego roku”. Policja prowadziła dochodzenie w celu zlokalizowania sprawcy.

Źródło: Famille Chretien

9 KOMENTARZE

  1. to jest pocisk, nie kula, z pistoletu 9mm, efektywna przebijalnosc 50m, smiertelna 10m. ktos strzelil w gore i pocisk spadl w dol. spadajace w dol pociski raz w roku zabijaja jedna osobe na calym swiecie, wiec tym razem nie zabil. sensacja. moze mial przy sobie husteczne do nosa? to ona go ocalila. albo adidasy.

    • Spadajaca z gory kula (w potocznym jezyku tak sie nazywa pocisk) trafila w krzyzyk na piersiach, noszony z reguly gdzies pod broda? Ciekawa trajektoria, choc nie pierwsze bzdury w twoim wykonaniu.

  2. Takie opowiesci byly dobre w XVII wieku, teraz tylko w krajach nedzy mozna to czytac. Napiszcie ktory Polski produkt
    jest bezkakurecyjny na zachodnich rynkach. Pewnie wasza glupota, bo nic wiecej nie istnieje.

    • Co to produktow to na zachodzie widzialem dwa: polskie swieczki w holenderskim supermarkecie (zwrocilem uwage bo wczesniej przeczytalem na pudelku ze jakas laska wyszla za maz za „krola swiec”) i drugi to wiedzmin (gra).

Comments are closed.