Polityk z obozu władzy: W pół roku nie osiągniemy zdolności do odmrożenia gospodarki

Wojciech Maksymowicz, człowiek z depresją Źródło: PAP, Pixabay, collage
Wojciech Maksymowicz, człowiek z depresją Źródło: PAP, Pixabay, collage

– To nie jest jakaś tam sobie choroba, ta choroba niszczy całą gospodarkę i zabija tysiące ludzi – mówił w TVN24 prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia, były wiceminister nauki, i wbrew pozorom chodziło mu o koronawirusa, a nie rządy PiS.

– Cały czas budzą mój niepokój działania organizacyjne, zwłaszcza w kontekście tego co jest za granicą. Ja sygnalizowałem w maju, że trzeba będzie wszystko zrobić, żeby jak najszybciej pozyskać szczepionki, gdy będą dostępne, stanąć na głowie. Tak robi Izrael, tak robią Niemcy – trudno mieć pretensje, że pani kanclerz zakupiła poza kontyngentem UE szczepionki – mówił prof. Maksymowicz.

– Jesteśmy na wojnie, umierają dziesiątki tysięcy ludzi, ja widzę tych ludzi, którzy umierają, którzy za chwilę umrą. To jest walka o życie. Tutaj trzeba się było wykazać maksymalną agresją. Przywództwo w tej wojnie musi być takie, jak wojenne – dodał.

– To nie jest jakaś tam sobie choroba, ta choroba niszczy całą gospodarkę i zabija tysiące ludzi – mówił prof. Maksymowicz.

Przypomnijmy, że rząd miał zdjąć lockdown już 17 stycznia – przedłuża go jednak do końca miesiąca. Tymczasem prof. Maksymowicz przewiduje, że gospodarka będzie zamrożona jeszcze bardzo długo.

Wszystko wskazuje na to, że nie osiągniemy w ciągu pół roku zdolności do odmrożenia w pełni gospodarki. Izrael osiągnie to do końca marca, Niemcy w pół roku. To jest ten problem – przekonywał w TVN24.

Polityk z obozu władzy stwierdził, że w Polsce szczepionych powinno być ok. 6 mln osób miesięcznie, a pracownicy ochrony zdrowia powinni być gotowi do pracy przy szczepieniach w sobotę i niedzielę. – Jest wojna – powtórzył.

Słuchając profesora, jak mówi o tym, że gospodarki nie będzie można odmrażać jeszcze przez pół roku, można się zastanawiać – z kim ta wojna? Z koronawirusem, czy z przedsiębiorcami?

Źródło: TVN24

29 KOMENTARZE

 1. Za pół roku nie będzie czego odmrażać. I pan ekspert dobrze o tym wie. Wbrew temu co myślą przedsiębiorcy w rządzie nie siedzą idioci.

 2. Kto ci dal baranie tytul profesora gdzie i co ty widzisz ludzie jakie dno przerzera moje ciezko zarobione pieniadze ktore w niezliczonych podatkach rzadzaca kasta bandytow syjonistycznych mi rabuje
  Profesorku zaszczep sie predko i odejdz z tego swiata ludzkosc nie potrzebuje takich durmi.

 3. Założył abażur na głowę… Skąd oni biorą tych klaunów ??? Przecież to widać gołym okiem, że się nawet nie nadaje do pchania karuzeli.

 4. Panie procesorze, otóż uspokajam pańskie dupsko obsrane znajdujące się najprawdopodobnie w dolnej części twarzoczaszki, iż gospodarka odmraża się 18 stycznia i ja idę do restauracji na inaugurację tego wielkiego wydarzenia :) Więc niech się pan tak nie podnieca bo panu się kisiel wyleje, nie ma żadnej wojny, gospodarka zostanie otwarta pokojowo czy się to pana sponsorowi poboba czy nie ty antypolska gnido.

 5. – Jasiu przestać dąć w róg! Czemu tak hałasujesz?
  – Odganiam trolle.
  – Nie widzę tu żadnych trolli.
  – No właśnie, TO DZIAŁA !!!

 6. „Tutaj trzeba się było wykazać maksymalną agresją. ” Zgadzam się, dlatego powinno się zabić wszystkich ludzi. To jedyny prawdziwie agresywny sposób na pozbycie się wirusa.

 7. Na samego covida zmarło w ub.r. w Polsce (niepewne, bo bez sekcji) niewiele ponad 500 osób. Dziesiątki tysięcy umierają z braku pomocy lekarskiej w przychodniach, szpitalach, a także dojazdu pogotowia. Ostatni przypadek z ub.tyg. w rodzinie, pobliże wielkiego miasta, pogotowie po pół godz. od wezwania, za późno niestety.

 8. ” a pracownicy ochrony zdrowia powinni być gotowi do pracy przy szczepieniach w sobotę i niedzielę. ”

  Ciekawe o którą niedziele mu chodzi?
  Zwykłą ,
  handlową,
  czy o Wielką Niedzielę?

Comments are closed.