Wojciech Cejrowski popiera „góralskie veto”. „Buntu trzeba!” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski. Foto: PAP
Wojciech Cejrowski. Foto: PAP

Wojciech Cejrowski napisał na Facebooku, że całym sercem jest za Góralami. Podhalańczycy zapowiedzieli, że po 17 stycznia otworzą swoje biznesy w ramach tzw. „góralskiego veta”.

Znany na całym świecie podróżnik z Kociewia – Wojciech Cejrowski – wspiera Górali w ich buncie przeciw władzy.

„GÓRALI Z SERCA POPIERAM – BUNTU TRZEBA” – napisał na Facebook pan Wojciech.

„Odpowiedź na pytania o to jakie mają żądania wobec rządu DOSKONAŁA: żadnych żądań do rządu” – pisze dalej podróżnik.

Znany wagabunda ma jednak jedno specjalne żądanie od siebie: „Ja jedno żądanie mam: ODWALCIE SIĘ”.

Cejrowski udostępnił też nagranie z przywódcą góralskiego ruchu oporu – Sebastianem Pitoniem.

Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia

Gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia ZET był lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń. W ocenie Pitonia „cała ta narracja o pandemii jest niczym innym jak pewną socjotechniczną operacją, która ma na celu zamydlenie nam oczu i tak naprawdę przejście do kolejnej fazy, która się zakończy zmianami własnościowymi”. Jak dodał, wszystko przejmą państwo i wielkie korporacje. W ocenie architekta, celem koronarestrykcji jest „zniszczenie klasy średniej w Polsce”.

Beata Lubecka pytała także o propozycję, jaką rząd złożył góralom – w postaci miliarda złotych z kieszeni podatników. – Rząd chce nas przekupywać naszymi własnymi pieniędzmi, bo to my będziemy musieli oddać te pieniądze, my poniesiemy koszty inflacji – mówił Pitoń.

„Niskie podatki zamiast inflacji”

– W momencie, w którym rząd drukuje pieniądze, to podatki nie są istotne. Oczywiście, że mam dowody. System monetarny i banki centralne działają w porozumieniu i umawiają się na skalę dochodu – stwierdził, pytany czy „ma dowody”, że rząd drukuje pieniądze.

– To nie jest tak, że ministrowie zrzucili się i dali nam miliard. Wykreowali go czy wydrukowali – dodał. Jak podkreślał, górale „uważają za śmieszne i szkodliwe zasypywanie dziur, które tworzy rząd”.

Architekt z Kościeliska wskazał, że rząd powinien „gwałtownie obniżyć podatki oraz pewne trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej”. – Gdyby zlikwidować podatek dochodowy, zmniejszyć VAT do 15 proc., to byłoby to dobre działanie – wskazał.

„Chcemy, żeby prawo obowiązywało”

W ocenie Pitonia do akcji Góralskie Veto przyłączą się wszyscy. – Liczę na to, że przyłączy się do nas cała Polska – stwierdził.

Zapowiedział, że nie będzie żadnych strajków. – My nie jesteśmy buntownikami. Uważamy rząd za buntowników. Chcemy zupełnie normalnie żyć. Chcemy, żeby prawo obowiązywało i czujemy się strażnikami porządku prawnego – mówił.

Wskazał, że jeśli podhalańscy przedsiębiorcy nie zdobędą się teraz na „akt odwagi, żeby wrócić do normalności, to później będzie lawina nieodwracalnych bankructw”. – Przedsiębiorcy na Podhalu, jak wszyscy przedsiębiorcy są ludźmi mądrymi, przyzwyczajonymi do podejmowania i szacowania ryzyka. Doskonale wiedzą, że jedyne, co mogą zrobić, to pójść na konflikt z rządem – zaznaczył.

– My, wobec tego rządu nie mamy żadnych postulatów. Nie mamy żadnych oczekiwań. Wracamy do normalnego życia i jeszcze być może coś się wydarzy, ale to kwestia tego, kto się do nas przyłączy.

Odniósł się także do ewentualnych sankcji za normalne funkcjonowanie. – Już chodzą kontrole i proszę mi wierzyć – nie jest źle. Policjanci i urzędnicy z sanepidu zachowują się w sposób racjonalny i nienadgorliwy – mówił.

Źródło: Radio Zet, NCzas

13 KOMENTARZE

  • Tak jeszcze powinien 10 namalowac na piersi i powiedzieć pisbolszewikom tu celujcie. Głupoty to powtarzaja takie paerchate trole jak ty. W każdym zakątku mają się ludzie organizować a nie centralizować bunt żeby władzy było łatwiej.

 1. Cejrowski to populistyczny pajac, nadający jak wiatr zawieje.
  Natomiast ten Pitoń to będzie prawdopodobnie kariera równa tej Kijowskiego.
  Z niego taki Góral jak ze mnie miś koala.

  Mimo to, życzę Góralom powodzenia! Gdzieś się musi zacząć.
  jAaaamburowy staaatek, jAaamburowe wsycko, ino nje z jamburu mojej Jagny cycko!
  Eop!

 2. CELEBRYTA=BUC bez MORALNOŚCI.Doprowadzą Juhasy ,że Premier wprowadzi Stan Wyjątkowy np: do 1 Września 2021 r.A wtedy WSZYSTKIE BIZNESY KAPUT. Juchasy Baranom Jądra macać,a nie ,,politykier-ować „.

 3. Na starość ten baran dostał pierdolca !!!! Leczyć psychiatrycznie i to z urzędu bo jeszcze sobie krzywdę zrobi !!!!

 4. 100% racji. Nie przyjmować „tarcz” bo to gangsterskie pułapki, nie brać kredytów bo to też banksterskie pułapki. Nieposłuszeństwo obywatelskie, pozwy zbiorowe to jest jedyna szansa. Przedsiębiorcy są w stanie wyższej konieczności, po ich stronie jest ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja. Mamy ją i z niej trzeba czerpać ochronę, po to została uchwalona. Niech prawnicy ocenią czy art. 424 k.c o stanie wyższej konieczności miałby tu zastosowanie.

Comments are closed.